نماینده، ولی فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام:
نماینده، ولی فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام گفت: بیشتر هجمه‌های دشمن متوجه روحانیت است.
کد خبر: ۹۴۹۲۹۹۷
|
۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۴

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار نماینده، ولی فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام در مراسم بزرگداشت آیت‌الله حیدری ایلامی و شهدای روحانی استان ایلام که درمصلی شهر ایلام برگزار شد، گفت: برای رفع نیاز‌های مادی انسان خدا هیچ فرشته و پیامبری را نفرستاد؛ بلکه خدا به انسان عقل و فکر داده تا با استفاده از توان خود زمین را آباد کرده و نیاز‌های خود را رفع نماید.

وی افزود: به‌رغم سرمایه‌گذاری سنگین خداوند برای انسان‌ها با بی‌مهری انسان‌ها روبه‌رو شده است و این علمای ربانی هستند که معارف الهی را نشر داده و تمام توان خود را برای هدایت انسان‌ها به کار می‌گیرند.

کریمی تبار در ادامه گفت: شهدای ما کسانی هستند که به خدا ایمان آورده و در راه خدا جهاد کردند و این‌ها بالاترین جایگاه را در نزد خداوند دارند.

امام‌جمعه ایلام بیان داشت: اگر جهاد نظامی به جهاد علمی تبدیل شود دارای اهمیت ویژه‌ای است، چرا که بر اساس آیات قرآن کار علما این است که شیطان بر انسان دارای ایمان ضعیف مسلط نشود و این نشان‌دهنده اهمیت مجاهدت علمی و علمای دین است که اهمیت کار آن‌ها را از جهاد نظامی افضل‌تر می‌کند.

وی در ادامه گفت: نقش هدایتگری در اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چون که هدایت یک انسان می‌تواند ما را از نعمت‌های الهی بهره‌مند سازد.

امام‌جمعه ایلام در ادامه گفت: آیت‌الله حیدری یک الگو و اسوه، نه‌تن‌ها برای ایلام بلکه برای حوزه‌های علمیه در دنیا است که با شرایط سخت طاغوت حوزه علمیه را در ایلام پایه‌گذاری کردند.

وی بیان داشت: آن جایی که آتش دشمن رزمندگان ما را زمین‌گیر می‌کردند طلبه‌های مجاهد بودند که به فرماندهان کمک می‌کردند.

کریمی تبار در ادامه گفت: دشمن متوجه شده اگر بخواهد به اسلام و تشیع ضربه بزند باید روحانیت را از صحنه خارج کند و لذا هجمه سنگین دشمن متوجه روحانیت شده است.

وی تصریح کرد: نیاز است نقش زهد، خدمتگزاری و تلاش روحانیت که در طول تاریخ نمونه آن آیت‌الله حیدری ایلامی بود که در سخت‌ترین شرایط مردم ایلام در دوران دفاع مقدس در کنار مردم بود و خود اسلحه به دست گرفت و با دشمن جنگید برای همگان تبیین شود.

امام‌جمعه خاطرنشان کرد: شهدا اتفاقی به شهادت نرسیدند و همه این‌ها با حکمت الهی است و برگزاری این یادواره‌ها چقدر دل‌ها را به ارزش الهی نزدیک می‌کند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها