حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
امام جمعه اصفهان با انتقاد از ضعف عملکردها و توجهات در تبیین نقش روحانیت و طلاب در عرصه های حفظ دین و انقلاب، گفت: به گواه تاریخ روحانیت شیعه همیشه جلودار هر حرکت ضد استعماری و استکباری بوده است.
کد خبر: ۹۴۹۸۱۴۵
|
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امروز در دیدار با مسئولین شورای هماهنگی نقش روحانیت در دفاع مقدس اظهار کرد:پس از سالها کم توجهی و غفلت نسبت به تبیین و تشریح اقدامات و ایثارگری ها و نقش برجسته روحانیت و طلاب در دفاع مقدس، با همکاری مشترک بین سپاه حوزه علمیه و بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان شاهد برگزاری همایش عظیم شهدای روحانی و طلبه بودیم.

وی با بیان اینکه به واقع باید آحاد مردم جامعه و خاصه جوانان از ایثارگری ها و جانفشانی های قشر طلبه و روحانیت در میادین مختلف انقلاب اسلامی ایران چون دفاع مقدس آگاه شوند، گفت: امروز با تبیین و تشریح دقیق و روشن نقش برجسته روحانیون و طلاب در هشت سال جنگ تحمیلی باید این پیام درخشان را منعکس کنیم که روحانیت شیعه خود پیشتاز عرصه جهاد و عامل به عملی است که خود به دیگران می گوید.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ابراز کرد: باید مجموعه اقدامات و مصاحبه های تاریخ شفاهی و چاپ کتاب و مقالات ما منجر به این نتیجه شود که ملت ایران و جهان متوجه باشند روحانیت شیعه ابایی از نثار جان در راه دین وحفظ اسلام ندارد و چون پیرو حقیقی از اهل بیت در این راه گام برمی دارد.

وی با انتقاد از ضعف عملکردها و توجهات در تبیین نقش روحانیت و طلاب در عرصه های حفظ دین و انقلاب، عنوان کرد: به گواه تاریخ روحانیت شیعه همیشه جلودار هر حرکت ضد استعماری و استکباری بوده است.

امام جمعه اصفهان اذعان کرد: این پیام روشن خداوند است که در قرآن کریم می فرماید «کسانی که در مقابل سختی ها و توطئه دشمنان استقامت کنند و صبر پیشه سازند، بدانند مورد محبت و لطفت خداوند هستند» یا در جایی دیگر می فرماید«إِنَّ الَّذینَ قالُوا رَبُّنَا اللهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلائِکَةُ أَلاَّ تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَبْشِرُوا...»

غفلت از تبیین نقش برجسته روحانیت در انقلاب یک خیانت است

وی با تأکید بر ضرورت تبیین و اطلاع رسانی فضیلت های روحانیت اذعان کرد: پیش از انقلاب اسلامی فقط روحانیت و طلاب با محوریت امام راحل ابتدا مقابل رژیم‌خونخوار شاهنشاهی ایستادند و کسی جرأت ایستادگی را نداشت؛ مردم وجوانان ما باید این مطالب و رشادت ها را بدانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: آمار بالای تعداد شهدا، جانباز و اسیر روحانیت و طلاب در دوران دفاع مقدس حاکی از آن است که روحانیت شیعه فقط پیشتاز عرصه جهاد و دفاع از اسلام هستند. تبیین نقش برجسته روحانیت در انقلاب با هدف این است که متوجه باشیم که به تعبیر امام راحل، اسلام و انقلاب اسلامی بدون روحانیت بی معنی است و غفلت در این عرصه خیانت به اسلام و انقلاب است.

وی ابراز کرد: حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای همه اقشار مختلف و از جمله قشر فرهیخته وجانفشان روحانیت یک اصل، اساس و امری ضروری و مهم است که نباید در این مسیر کوتاهی کرد که مدیون آیندگان خواهیم بود.

در ابتدای این جلسه مسئولین مربوطه چون رئیس سازمان بسیج طلاب، دبیر همایش شهدای روحانیون استان و رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان درباره مجموعه اقدامات و فعالیت های انجام شده در عرصه شهدای طلبه و روحانیت در دفاع مقدس پرداختند .

همچنین رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان اصفهان به تشریح اقدامات طلاب بسیجی در ایام کرونا، چون اعزام های جهادی، کمک به اقشار مختلف مردم در عرصه های متعدد، مباحث تبلیغی و فرهنگی چون برگزاری نمایشگاه ها پرداخت.

سرهنگ رضایی رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان درخواست همکاری مجدانه اساتید مبرز حوزه علمیه اصفهان درباره تقویت بنیه علمی مقالات دانشنامه شهدای روحانیون را داشت.

روحانیت شیعه همیشه پیشتاز حرکات ضداستعماری و استکباری بوده است

ارسال نظرات
آخرین اخبار