۱۳ کیلومتر بزرگراه در مسیر ارتباطی زاهدان- بیرجند امروز جمعه در آستانه نوروز ۱۴۰۲ به منظور افزایش ایمنی سفر مسافران و کمک به توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان زیر بار ترافیک رفت.
کد خبر: ۹۴۹۹۴۶۹
|
۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، با بیان اینکه برخورداری از پهناورترین شبکه راه‌های ارتباطی، قرار گرفتن در مسیر یکی از مهمترین کریدورهای اصلی تجارت جهانی و صدها مزیت اقتصادی دیگر، ضرورت وجود راه‌های مواصلاتی استاندارد را در پهنه جغرافیایی جنوب شرق کشور اجتناب ناپذیر کرده است، گفت: برای تکمیل ۱۳ کیلومتر بزرگراه در این محور مهم استان ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

عطاء اله اکبری افزود: طول کل مسیر زاهدان - بیرجند ۲۱۱ کیلومتر بوده که تاکنون ۱۰۸ کیلومتر آن به بزرگراه تبدیل شده و جهت تبدیل تمام این مسیر به باند دوم به بیش‌از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان در توسعه بزرگراهی رتبه‌ای پایین‌تر از میانگین کشوری دارد و برای رسیدن به میانگین کشوری تا ۲ سال آینده نیازمند تامین اعتبارات لازم است، گفت: این اداره‌کل با توجه به اینکه ساخت بزرگراه‌ها علاوه بر افزایش ایمنی سفر سبب توسعه فعالیت تجاری و ترانزیتی می شود و زمینه را برای رونق فعالیت های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و دیگر حوزه های اقتصادی فراهم می سازد با بکارگیری تمام ظرفیت‌های ملی و استانی تلاش کرده در صورت تخصیص به موقع اعتبارات شبکه بزرگراهی استان تا سه سال آینده تکمیل کند.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: در آستانه نوروز ۶۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی با اعتبار۱۱۰۰۰ میلیارد ریال زیر بار ترافیک می رود و همزمان نیز ساخت ۳۰ کیلومتر بزرگراه با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال آغاز می شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار