حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
 نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: دیپلماسی نظام اسلامی در ارتباط با کشور‌های مختلف بویژه همسایگان به انزوای هرچه بیشتر رژیم استکباری آمریکا می‌انجامد.
کد خبر: ۹۴۹۹۴۹۰
|
۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: حرکت‌های جدیدی که کشورمان برای ارتباط با کشور‌های مختلف جهان آغاز کرده نویدبخش توسعه مناسبات اقتصادی و سیاسی و فرهنگی است.

وی افزود: این رویکرد پیام مهم و ارزشمندی برای جهانیان دارد که ایران اسلامی در جایگاه یک قدرت منطقه‌ای همواره در پی ارتباط برادرانه و دوستانه بویژه با همسایگان است.

خطیب جمعه ایلام تاکید کرد: آمریکایی‌ها ده‌ها سال در منطقه نقش آفرینی کرده و در سایه سیاست‌های استکباری آن‌ها ملت‌های مظلوم خاورمیانه تحت ستم حکام دست نشانده آن‌ها بودند.

کریمی تبار یادآور شد: امروز، ولی در سایه سیاست‌های هوشمندانه نظام ارتباط با همسایگان توسعه یافته و بدون شک این رویکرد به انزوای هرچه بیشتر آمریکایی‌ها می‌انجامد.

وی با اشاره به توافق ایران و عربستان برای از سرگیری مناسبات گفت: این توافق پیام ارزشمندی برای ملت‌های منطقه دارد تا در سایه همکاری‌های کشور‌های دوست هرچه بیشتر دست تجاوزکار دنیای استکبار از منطقه خارج شود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: این توفیقات در سایه مقاومت در برابر توطئه‌های دشمنان علیه ملت ایران بدست آمده و باید تلاش کنیم این روحیه همچنان پایدار بماند.

حجت‌الاسلام کریمی تبار همچنین به توطئه صورت گرفته برای شیوع مسمومیت در مدارس پرداخت و اظهار داشت: رسانه‌های غربی تلاش کردند این حرکت غیرانسانی را به مسوولان نظام نسبت دهند، ولی خداوند این مکر آن‌ها را به خودشان بازگرداند.

وی گفت: ملت ایران در دوران دفاع مقدس نیز با وجود آنکه دشمن بعثی از سلاح شیمیایی علیه رزمندگان اسلام استفاده کرد، حاضر به مقابله به مثل نشد و اکنون چطور ممکن است این اقدام خبیثانه را علیه فرزندان خود مرتکب شود.

امام جمعه ایلام همچنین عفو فریب خوردگان اغتشاشات اخیر توسط رهبر معظم انقلاب را دارای پیام اقتدار و صلابت نظام اسلامی توصیف کرد و افزود: عفو پدرانه و حکیمانه رهبری نشان داد این تهدیدات نمی‌تواند کوچکترین خللی در حرکت ملت ایران داشته باشد و مسوولان به پشتوانه حمایت مردم روز به روز در حال گره گشایی از مشکلات جامعه هستند.

حجت‌الاسلام کریمی تبار همچنین به تقارن ایام سال نو با آغاز ماه مبارک رمضان اشاره کرد و یادآور شد: مردم در کنار خانه تکانی منازل از گرد و غبار تلاش کنند به غباروبی دل‌ها از کینه و حسد، هوا و هوس و خودخواهی و تکبر نیز پرداخته و با این روحیه به استقبال سال جدید بروند.

وی با اشاره به اینکه ایلام استانی سراسر شیعه است، گفت: تلاش کنیم در ایام ماه مبارک رمضان حداقل یک هزار مجلس قرائت قرآن کریم در منازل برای بسط این فرهنگ الهی داشته باشیم.

وی همچنین بر پاسداشت سنه حسنه دید و بازدید و احوال پرسی از اقوام بویژه نیازمندان در آستانه سال نو و تقویت هرچه بیشتر آن تاکید کرد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار