حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست ایلام خبر داد؛
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست ایلام از استقرار گشت‌های محیط‌زیست در مناطق طبیعی استان خبر داد.
کد خبر: ۹۴۹۹۸۴۴
|
۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵

به گزارش خبرگزاری بسیج، علیرضا محمدی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست ایلام روز شنبه با اشاره به هماهنگی به‌عمل‌آمده با مرزبانی و نیروی انتظامی برای حفاظت از طبیعت و حیات‌وحش، اظهار داشت: ۱۷ گروه گشت و پایش در تمام مناطق تحت مدیریت این اداره کل از امروز تا پایان تعطیلات نوروزی استقرار دارند.

وی با بیان اینکه بیشتر وحوش در ایام حساس آبستنی قرار دارند، افزود: هرگونه استرس و ترس موجب به مخاطره افتادن جان مادر و جنین می‌شود که مردم باید برای حفظ سلامت وحوش از بروز هرگونه تنش و فضای استرس زا در میان جانوران وحشی خودداری کنند.

محمدی ادامه داد: علاوه بر گروه‌های گشت و پایش محیط‌زیست، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته از توان و ظرفیت انجمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد زیست‌محیطی نیز برای حفاظت از طبیعت و حیات‌وحش استفاده می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان ایلام به گردشگران توصیه کرد: از قطع یا شکستن شاخ‌وبرگ درختان و آتش‌زدن طبیعت خودداری کنند چرا که حیات وحوش به طور مستقیم با درختان و مراتع وابسته است و هرگونه آسیب به درختان و طبیعت فضای تنش‌زایی را برای جانوران ساکن در طبیعت ایجاد می‌کند.


ارسال نظرات