حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای (مدظله‌العالی)
حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ بیان داشت:  شعار سال ١۴٠٢ مهار تورم، رشد تولید
کد خبر: ۹۵۰۰۰۰۳
|
۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۱:۴۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ بیان داشت : عید نوروز را تبریک عرض می‌کنم به یکایک آحاد ملّت ایران، مخصوصاً خانواده‌های معزّز شهیدان، جانبازان، ایثارگران، خدمتگزاران به زندگی مردم و همچنین به دیگر ملّتهایی که نوروز را گرامی می‌دارند و به آن اهمیّت می‌دهند؛ ان‌شاءالله که بر همه‌ی شماها این عید شریف مبارک باشد. 

سال ۴۰۱ سالی بود سرشار از عوارض گوناگون، چه عوارض اقتصادی، چه عوارض سیاسی، چه عوارض اجتماعی، بعضی شیرین، بعضی هم تلخ، مثل همه‌ی سال‌های زندگی انسان و در نگاه کلان، سال‌های ملّت ایران بخصوص بعد از انقلاب اسلامی

به نظر من در سال ۱۴۰۱ مهمترین مسئله‌ای که برای ملّت مطرح بود مسئله‌ی اقتصاد کشور بود که به معیشت مردم ارتباط مستقیمی پیدا می‌کند. 

در طول سال ۱۴۰۱ با اطلاعاتی که من دارم از تولید در کشور حمایت شد؛ چند هزار کارخانه‌ی تعطیل و نیمه‌تعطیل راه‌اندازی شد؛ شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش پیدا کرد، البته آن مقداری که من سال گذشته مطالبه کردم که افزایش پیدا کند، آن مقدار نشد اما یک افزایش قابل توجّهی این شرکت‌ها پیدا کرد؛ ارزش تولیدات این شرکت‌ها هم بالا رفت و مسئله‌ی اشتغال یک تکانی خورد، یعنی بیکاری یک درصدی، ولو حالا درصد اندکی، کم شد و اشتغال یک مقداری افزایش پیدا کرد که این چیز مغتنمی است. 

در طول سال ۱۴۰۱ بعضی از شاخص‌های اقتصادی رشد داشت؛ در بیمه شاخص ما شاخص خوبی است؛ در سازندگی، در بخش‌های آب، گاز، راه، محیط زیست، در این زمینه‌ها کارهای خوبی انجام گرفت.

خبرنگار میثم پاشنگ 

ارسال نظرات
پر بیننده ها