حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و ۱۰۰ نفر از کارگران این استان در سال گذشته در دوره‌های آموزشی سبک زندگی سالم شرکت کردند.
کد خبر: ۹۵۰۰۶۸۴
|
۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، حامد آرامش، مدیر کل، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان در آیین امضای تفاهم نامه همکاری چهارجانبه با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، انجمن کارخانه جات آرد و مؤسسه غیردولتی افق بیداری جنوب شرق، بیان کرد: پیشگیری از سومصرف مواد مخدر و روان گردان‌ها در جامعه کار و تولید بالای ۲۰ نفر نیروی کار به منظور کاهش میزان شیوع مواد افیونی و ارتقای سطح دانش و سواد کارکنان شاغل در محیط کار از اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

وی افزود: اجرای کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مود مخدر و روانگردان در محیط کاری ۲۰ نفر نیروی کار به بالا و دوره‌های آموزشی سبک زندگی سالم در کارخانه جات آرد استان از موضوعات تفاهم نامه همکاری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان جامعه آماری و مخاطبین این دوره‌های آموزشی را، یک هزار و ۱۰۰ نفر از فعالان صنعت آرد اعلام کرد.

آرامش در ادامه با بیان اینکه ارتقای سلامت کارگران، ارتقای سطح سلامت در جامعه است گفت: کارگران نیرو‌های مولد جامعه بوده و در شرایطی که توسعه همه جانبه اولویت کشور است، تأمین سلامت آن‌ها ضرورت دو چندان پیدا می‌کند.

این مسئول تصریح کرد: افزایش بهره‌وری نیروی کار، کمک به افزایش مهارت و دانش عمومی کارگران در خصوص سو مصرف مواد، جلوگیری از ایجاد درگیری و برخورد‌های مخرب با افزایش مهارت‌های مدیریت هیجان، جلوگیری از افزایش و کنترل حوادث ناشی از کار، تقویت روحیه همدلی و همراهی و جلوگیری از هدررفت منابع در جامعه کار و تولید همواره از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی در سطح استان پیگیری می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تأکید کرد: سلامت و تندرستی کارگران که نیرو‌های مولد جامعه و از اصلی‌ترین ارکان‌های رسیدن به توسعه اقتصادی، از حساسیت بالایی برخوردار است و در شرایط کنونی که وضعیت خانواده‌های کارگران به صورت اساسی تحت تأثیر مسائل اقتصادی، اجتماعی و معیشتی قرار دارد، ضروری است فضای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در محل کار و زندگی روزمره و پیشگیری از گسترش بی‌قانونگی‌هایی همانند سرقت، طلاق و اعتیاد فراهم شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار