حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان گفت: مفهوم حجاب جایگاه ویژه‌ای در ارائه الگوی زن مسلمان دارد، اما دشمن موضوع عفاف و حجاب را که مهم‌ترین، اصلی‌ترین و اساسی‌ترین مفهوم برای الگوی زن مسلمان است، مورد هجمه قرار داده است.
کد خبر: ۹۵۰۲۲۳۹
|
۱۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از کردستان، بتول سرکانی مسئول بسیج جامعه زنان صبح امروز در دیدار با دبیر جدید امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: تنها با وجود عفاف و حجاب اسلامی در بستر روابط اجتماعی است که می‌توان انتظار داشت جامعه از امنیت و سلامت کافی برای برقرای اخلاق الهی و رشد و شکوفایی فضائل انسانی برخوردار شود.


وی افزود: ایجاد جامعه‌های برخوردار از محیط امن و سالم که محل حضور گوهر انسانیت انسان اعم از زن و مرد و حریم آرام سیر انسان به سوی هدف متعالی خلقت خویش و نیل به تکامل و قرب الهی باشد تنها در سایه حجاب و عفاف اجتماعی میسر خواهد بود.


سرکانی خاطر نشان کرد: برمبنای تعالیم دین مبین اسلام عفاف و حجاب دستور مؤکدی برای زنان و مردان است تا با تعدیل عواطف و تمایلات و ایجاد مصونیت حضور فعال در اجتماع را فارغ از نگاه جنسیتی و بر مبنای برابری بین زن و مرد در کسب دانش و فضائل و بهره وری از توانمندی‌ها نهادینه کند.


وی در ادامه بر ضرورت گستردگی فروشگاه‌های عفاف و حجاب در سطح شهر‌ها تاکید کرد و افزود: دسترسی راحت به این فروشگاه‌ها و مناسب بودن پوشاک آن در شأن بانوان خود تبلیغ و فرصتی برای دختران جوان و زنان فراهم می‌کند تا بتوانند حق انتخاب بهتری داشته باشند.


مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان در ادامه به اهم اقدامات این سازمان در طول سال جاری اشاره کرد.


در ادامه علی اصغر حسینی بیان داشت: مسئله عفاف و حجاب باید از طریق فرهنگ اجرایی شود تا بتوان به نتایج مثبت در این حوزه رسید.


وی به نقش رسانه‌ها در فضای مجازی و تبلیغ فرهنگی عفاف و حجاب اشاره کرد و بیان داشت: رسانه‌ها با انجام دادن کار‌های فرهنگی و تبلیغ آن در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در حوزه حجاب وعفاف و همچنین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همانند یک امر به معروف راهنما باشد. در ادامه هر یک از اقشار به بیان ایده‌ها و کار‌های انجام شده در این حوزه پرداختند.

انتهای پیام./

ارسال نظرات