خبرهای داغ:
کد خبر: ۹۵۱۹۳۷۸
|
۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴

 

تلاش می‌کنیم قانونی جامع و فراگیر در زمینه حجاب به تصویب برسد

به گزارش سرویس خبری بسیج جامعه زنان خبرگزاری بسیجرئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: لازم است کاری دقیق و کارشناسی در بررسی لایحه حجاب و عفاف صورت گیرد تا خروجی آن قانونی جامع و فراگیر با در نظر گرفتن مبانی دینی باشد.

محمدصالح جوکار بیان نمود، با اشاره به تدوین لایحه حجاب و عفاف در قوه قضاییه و ارسال آن از سوی دولت به مجلس بیان کرد: در ضرورت داشتن قانونی جامع در حوزه حجاب شکی وجود ندارد. باید قانونی فراگیر و جامع با انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در این حوزه به تصویب برسد و لازم است که مبانی دینی ما در تصویب قانون حجاب لحاظ شود.

وی در ادامه با بیان اینکه این لایحه باید در مجلس با دقت مورد بررسی قرار گیرد،‌ اظهار کرد: نظرات کارشناسی و دیدگاه های مختلفی نسبت به این لایحه وجود دارد، فلذا لازم است کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون تخصصی در بررسی این لایحه از نظرات کارشناسان فرهنگی و دینی تمام بخش ها استفاده کرده تا لایحه پخته تر و جامع تر شود.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما در مجلس تلاش خواهیم کرد تا قانونی جامع در این زمینه که دارای پشتوانه کارشناسی باشد، به تصویب برسد.

ارسال نظرات