خبرهای داغ:
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در گذشته در برخی ادارات ساختار مشاوران زن یک کار تشریفاتی بود، گفت: یکی از کارهایی که ما در سال اول دولت انجام دادیم این بود که مشاوران و مرتبطان با معاونت از حالت تشریفاتی خارج شوند.
کد خبر: ۹۵۱۹۵۶۸
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹
 

به گزارش سرویس خبری بسیج جامعه زنان خبرگزاری بسیج، انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در جلسه هم افزایی بسیج خواهران و دفاتر امور بانوان دستگاه‌های اجرایی که در ساختمان شهید رضوی جهاد کشاورزی برگزار شد، با بیان اینکه در سال اول دولت اهتمام داشتیم تا ساختار مشاوران زن ارتقا پیدا کند، اظهار کرد: در سال ۹۲ این پست از مشاوران گرفته و تبدیل به احکام انشائی شد.

وی افزود: اولین کاری که در ستاد ملی زن و خانواده تصویب شد ارتقای جایگاه مشاوران زن بود که مشاوران متناسب با بزرگی و کوچکی دستگاه و نوع کاری که برعهده دارند در سطح معاون وزیر یا مدیرکل باشند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه در سال دوم دولت تلاش شد تا مشاوران زن دستگا‌ه‌ها باید در جلسات شوراها شرکت کنند، گفت: اگر جایی مشکلی یا نقصی است، این شما مشاوران هستید که باید پیگیری و مطالبه حقوق خود را بکنید.

خزعلی با بیان اینکه در گذشته در برخی ادارات ساختار مشاوران زن یک کار تشریفاتی بود، گفت: یکی از کارهایی که ما در سال اول انجام دادیم این بود که مشاوران و مرتبطان با معاونت از حالت تشریفاتی خارج شوند و در سال دوم یک درصد بودجه را تصویب کردیم که یک درصد بودجه در دستگاه‌ها به مسئله زن و خانواده اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: ما در حال نوشتن آیین‌نامه این یک درصد هستیم که نیاز است مشاوران طرح‌ها و پیشنهادهای خود را بدهند که در شورای هماهنگی، طبق آیین‌نامه و اولویت بودجه اختصاص پیدا کند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه بسیج بهترین بازوی عملیاتی برای طرح‌های مشاوران زن است، افزود: بسیج با همان انگیزه‌ای که همیشه داشته و لشکر مخلص خدا بوده به بلوغی رسیده است که نمی‌خواهد دیده شود. ولی با تمام دیده‌ نشدن‌ها امیدواریم که مشاوران، آن‌ها را ببینند و از بسیج استفاده کنند.

خزعلی تاکید کرد: موضوع جهاد تبیین را جدی بگیرید. در شرایطی قرار دادیم که کشور در یک جنگ سخت ترکیبی است و در بحث‌های اقتصادی، رسانه‌ای و سیاسی درگیر یک جنگ هستیم. دشمن با نفوذ تلاش می‌کند که مفاهیم و خواسته‌های خود را محقق کند. این همبستگی و همدلی بین بانوان می‌تواند در مقابله با دشمن تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات حمایت در معاونت، بحث کاشت نهال است که خانم‌های خانه‌دار می‌توانند کمک کرده و فرهنگ پرورش نهال را ایجاد کنند. طرحی را داریم که خانم‌های خانه‌دار بذر را تحویل بگیرند و نهال تحویل بدهند و این کمک هزینه زندگی باشد. باید با ساماندهی طرح‌هایی که خانم‌های خانه‌دار می‌توانند در آن مشارکت کنند به توصیه‌های رهبر انقلاب در سبک مصرف و پرهیز از اسراف، به اقتصاد کشور کمک کرد.

پایان پیام/

ارسال نظرات