خبرهای داغ:
کوهنورد قمی فاتح قله اورست گفت: اگر حمایت، پشتیبانی و همراهی همسر و خانواده‌ام نبود هرگز نمی‌توانستم قدم بر بام دنیا نهاده و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی را بر فراز آن برافراشته کنم.
کد خبر: ۹۵۱۹۸۴۲
|
۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۲

کوهنورد قمی: بدون همراهی خانواده‌ امکان نداشت بام‌ دنیا را فتح کنم

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، روح الله کاظمی روز سه‌شنبه در آیینی که به پاس فتح قله اورست توسط این کوهنورد قمی برگزار شد، با اشاره به فتح دو قله مرتفع جهان در کمتر از ۲۴ ساعت و ثبت یک رکورد جدید ملی، با بیان اینکه با توجه به سختی و دشواری فتح قله‌های مرتفع جهان همراهی خانواده ضرورت دارد، یادآور شد: همراهی و حمایت همسر و خانواده عامل اصلی انگیزشی فتح قله اورست و لوتسه بود و بدون همراهی خانواده‌ام امکان کسب چنین موفقیتی ممکن نبود.

فاتح قله اورست اضافه کرد: برای فتح دو قله اورست و لوتسه هیچ وقت تلاش نکردم با فردی رقابت کنم بلکه تمام تمرکز خود را بر آنچه در ذهنم داشت، معطوف کرده بودم.

این کوهنورد قمی خاطرنشان کرد: بعنوان یک وکیل دادگستری معتقدم که روحیه محکم وکلا در رسیدن به خواسته‌های خود، عامل مهمی در فتح این دو قله بزرک و مرتفع جهان بود.

کاظمی با بیان اینکه تمرین هوشمندانه رمز اصلی در حفظ آمادگی جسمانی در صعود به قله‌های بالای ۸‌هزار متری است، تصریح کرد: شایسته مسوولان و تصمیم سازان عرصه ورزشی در کنار توجه به برخی از ورزش‌های مطرح، نگاهی نیز به این قبیل ورزش‌های افتخارآفرین برای کشور داشته باشند.

اسماعیل اسماعیل زاده رییس هیات کوهنوردی استان تهران نیز در ادامه ابراز داشت: امسال ۱۴ نفر در مسیر صعود به دو قله ۸ هزار متری اورست و لوتسه جان خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: فتح قله‌های لوتسه و اورست معادل طلای جهانی و المپیک است و از این منظر بسیار برای اعتبار ورزشی کشور فاتح دو قله اورست و لوتسه در کمتر از یک روز است.

این کوهنورد قمی ۲۷ اردیبهشت ماه سال‌جاری موفق به فتح قله اورست شد.

کاظمی، همچنین رکورددار تنها کوهنورد ایرانی است که موفق به فتح دو قله اورست و لوتسه در کمتر از ۲۴ ساعت شده است.

گفتنی است در پایان این مراسم، با اهدای لوحی از سوی کانون وکلای استان، هیات کوهنوردی و برخی نهادهای دیگر از این افتخار آفرینی روح الله کاظمی تقدیر بعمل آمد. 

کوهنورد قمی: بدون همراهی خانواده‌ امکان نداشت بام‌ دنیا را فتح کنم

ارسال نظرات
پر بیننده ها