خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
استاندار خوزستان گفت: رشد استان در گروی توسعه بخش کشاورزی است و در همین راستا باید از تبخیر آب جلوگیری شود.
کد خبر: ۹۵۳۳۶۳۲
|
۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۷

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان، علی اکبر حسینی محراب صبح امروز سه‌شنبه در جلسه مدیریت منابع آبی استان خوزستان با اشاره به میزان ذخایر آب در حوزه کرخه و مارون اظهار کرد: مدیریت منابع با همکاری کشاورزان به گونه‌ای انجام شود که آب به هورالعظیم، نخیلات و تالاب شادگان برسد.

 

وی اضافه کرد: در خصوص آزادسازی و رسیدن آب به پایین دست نیز کشاورزان از هفت روز هفته به ترتیب در مسیر ۲ روز را برداشت نکنند.

 

استاندار خوزستان بر رهاسازی آب از مارون به پایین دست تأکید کرد و گفت: توضیحات کارشناسان حاضر در جلسه حاکی از این بود که کار به خوبی در حال انجام است و آب به مناطق پایین دستی نیز می‌رسد اما با توجه به فصل گرما فعالیت‌ها باید به گونه‌ای انجام شود که رهاسازی بیشتری داشته باشیم تا آب در پایین دست برداشت شود.

 

حسینی محراب از کشاورزان و تشکل‌های کشاورزی بالادست خواست تا همکاری لازم را در راستای برنامه‌ریزی صورت گرفته برای مدیریت منابع آبی داشته باشند.

 

استاندار خوزستان افزود: کشاورزان و تشکل‌های کشاورزی در بالادست باید کاری کنند تا آب طبق برنامه‌ای که کارگروه شهرستانی از شوش تا دشت آزادگان داشته، مدیریت شود و آب به کانال‌های فرعی، هور و حسیبه برسد.

 

وی با بیان اینکه در حوزه مارون اصل بر رهاسازی آب است تا از خشکی نخیلات جلوگیری شود، ادامه داد: شورای تأمین شهرستان‌های حاشیه مارون، قرارگاه مشابهی مانند حوزه کرخه را از ابتدای مسیر تا شادگان با دستور کار رهاسازی و تقسیم آب تشکیل دهد، این قرارگاه موظف است که آب را به انتهای مسیر برساند تا کشاورزان با مشکل مواجه نشوند.

 

استاندار خوزستان تصریح کرد: در ایام اربعین باید کار به گونه‌ای صورت گیرد که رضایتمندی کشاورزان و زائران را در پی داشته باشد.

 

حسینی محراب، رشد خوزستان را در گروی توسعه بخش کشاورزی دانست و گفت: می‌خواهیم بخش کشاورزی را پویا و در حال رشد ببینیم، زیرا رشد استان در بخش کشاورزی است و در همین راستا باید از تبخیر آب جلوگیری شود و جریان اداره مزارع را با استفاده از انتقال آب از طریق لوله، زهکش‌ها، آب‌های زیرسطحی و گرایش به سمت کشاورزی مدرن برقرار کنیم.

 

وی با تأکید بر ضرورت تغییر منابع و مصرف آب در نیشکر اضافه کرد: شیوه‌های جدید آبیاری جایگزین روش‌های سنتی گذشته شود تا تولید بهینه داشته باشیم؛ همچنین استفاده از نیروهای جوان، علمی و شیوه‌های دانش بنیان به جای فعالیت سنتی در کاشت، داشت و برداشت نتیجه خوبی را در بر خواهد داشت.

 

استاندار خوزستان با اشاره به هدایت آب کارون به کانون‌های ریزگرد گفت: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته بنا بود تا آب کارون در زمان سیلاب به مناطق ریزگردها هدایت شود و کوتاهی در این امر پذیرفته نیست، مسئله ریزگردها نباید به گونه باشد که مردم را مورد آزار قرار دهد.

 

حسینی محراب با بیان اینکه به جای گزارش کارهای انجام شده از سوی دستگاه‌ها در جلسات باید فعالیت‌های انجام نشده را بررسی کنیم، اظهار کرد: باید انجام نشدن کارها در جلسات دنبال شود تا بتوانیم ضمن شناسایی مشکلات آن‌ها را از سر راه برداریم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین