حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج امام رضا (ع)، فرارسیدن شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا علیه السلام را تسلیت گفت.
کد خبر: ۹۵۳۹۱۹۵
|
۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از البرز، حجت الاسلام محمود رجبی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه ناحیه مقاومت بسیج امام رضا علیه السلام، به مناسبت شهادت امام رضا (ع) در یادداشتی آورده است:

فرا رسیدن شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا (علیه السلام) تسلیت باد

گام گذاشتن در مسیر معرفت و حقانیت ائمه و بزرگانی چون آن‌ها می‌تواند انسان‌ها و جهان بشریت را به سوی سعادت دنیوی و اخروی نزدیک کرده و مسیر توحید و تقوی را به ما نشان دهد.

كنیه‌های امام رضا(ع)، ابوالحسن و ابوعلی است و لقب هایی چون رضا، صابر، زكی، ولی، فاضل، صدیق، رضی، سراج الله، نورالمهدی، قره‌العین المومنین، كفوالملك و كافی‌الخلق را برای آن حضرت برشمردند.

حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) دوران امامت خود را از سال ۱۸۳هجری قمری در اوج خفقان سیاسی دنیای اسلام و اقتدار حكومت عباسیان آغاز كرد. این مرحله از دوران زندگیش از تاثیرگذارترین مراحل تاریخ تشیع است، عزیمت اجباری امام به خراسان بنا بر اصرار مامون و پذیرفتن تقاضای سیاسی خلیفه عباسی مبنی بر در دست گرفتن زمامداری مسلمین و پذیرش منصب ولایت عهدی به اجبار و اكراه از وقایع مشهور تاریخ اسلام است.

هجرت تاریخی امام از مدینه به مرو، استقبال گستره شیعیان و هواداران اهل بیت در مسیر حركت كاروان آن حضرت و عاقبت با توجه به اوج‌گیری احساسات مذهبی به نفع امام رضا (ع) و بروز اختلافات خانوادگی در خاندان عباسی، آن امام بزرگوار به دسیسه چینی مامون خلیفه عباسی مسموم و به شهادت رسیدند و پیكر مطهرش در حوالی طوس به خاك سپرده شد و اكنون بعد از گذشت سالیان سال این مزار كعبه اهل ولایت از سراسر جهان است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین