حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
قناعت گفت: دفاع از نظام مقدس اسلامی، تمامیت کشور و ناموس، انگیزه رزمندگان ایرانی را شکل داد و موجب شد شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، عزیز و محترم بمانند و اسوه آیندگان شوند.
کد خبر: ۹۵۴۰۱۷۴
|
۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۵

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی امروز در مراسم سراسری «جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز» ضمن گرامیداشت یاد شهدای دوران دفاع مقدس اظهار کرد: کسانی که شعار زن، زندگی آزادی سر می‌دهند از زنان به عنوان یک ابزار و کالا استفاده می‌کنند و کرامت انسانی زن را حفظ نمی‌کنند.

استاندار با بیان اینکه انقلاب و جمهوری اسلامی ایران براساس آموزه‌های اسلام ناب به زن کرامت و حرمت داد، افزود: اگر جوانان این کشور توانستند با خیال راحت در جبهه برای دفاع حضور یابند و نقش آفرینی کنند بخاطر وجود همسران و مادران فهمیده و همسو با انقلاب و نظام بود.

وی تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با محوریت تجلیل از همسران این رزمندگان را حرکتی ارزشمند و فاخر دانست و گفت: جمهوری اسلامی و ملت بزرگ و انقلابی و متدین ایران است که حرمت و کرامت زن را حفظ می‌کند نه مکتب‌های فاسد غربی.

قناعت با بیان اینکه ماهیت جنگ تلخ و سخت و با کشتار و خون ریزی همراه است، تصریح کرد: جنگ به دلیل همین ماهیت ناپسند و تلخ هیچ تقدسی ندارد، اما دفاع هشت ساله رزمندگان جمهوری اسلامی ایران در برابر جنگ تحمیلی دولت حزب بعث عراق به دلیل داشتن خصوصیت استثنایی نه تنها از قداست، نورانیت و معنویت برخوردار بوده بلکه نام و عنوانی جز دفاع مقدس زیبنده آن نخواهد بود.

وی گفت: دفاع مقدس پیش از آنکه دفاع باشد فرهنگ و مکتب جهادی درس‌آموز فراتر از زمان و مکانی است که در آن اتفاق افتاده و این حقیقت، زمانی قابل فهم خواهد بود که دفاع مقدس همانگونه که بوده به صورت همه‌جانبه و عمیق مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد.

وی با اشاره به خصوصیات و ویژگی‌های دفاع مقدس، تصریح کرد: نخستین خصوصیت معنوی که از آغاز تاپایان جنگ در متن دفاع مقدس وجود داشت نصرت الهی و امداد غیبی بود، چرا که اگر توان و موقعیت سیاسی، نظامی و امنیتی ایران و نیز توان و موقعیت نظامی، سیاسی عراق را در آغاز جنگ به درستی مقایسه کنیم با همه وجود درمی‌یابیم آنچه که ایران را در برابر تجاوز و جنگ تحمیلی هشت سال نگه داشت و اجازه نداد عراق به هیچ یک از اهدافش دست پیدا کند فقط نصرت الهی و امداد غیبی بوده است.

استاندار متذکر شد: با برتری نظامی که عراق در برابر ایران داشت می‌توانست تمام خوزستان را که مورد نظرش بود اشغال و ضمیمه خاکش کند و انقلاب اسلامی را که ۱۹ ماه بیشتر از عمرش نمی‌گذشت را ساقط کند.

قناعت افزود: دومین خصوصیتی که هشت سال دفاع در جنگ تحمیلی را قداست، حرمت و نورانیت داده و آن را از جنگ به فرهنگ تبدیل کرد آرمان‌خواهی رزمندگان در دفاع مقدس بوده است.

وی افزود: بنا بر اعلام حزب بعث در همان تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹، طولانی‌ترین و پرهزینه‌ترین و وسیع‌ترین جنگ تحمیلی که ۱.۵ برابر جنگ جهانی اول و دو برابر جنگ جهانی دوم بود، در برابر ایران صورت گرفت.

استاندار با بیان اینکه آنچه انگیزه متجاوزان عراقی را تشکیل می‌داد اشغال خاک ایران اسلامی و دستیابی به اروندرود بود، اظهار داشت: با این همه هزینه و کشته، جنگ ۸ ساله نه تنها دستاوردی برای آنان نداشت بلکه محکومیت بین المللی حاصل آن بود.

قناعت با بیان اینکه در قطعنامه ۵۹۸ سازمان ملل، دولت عراق متجاوز معرفی شد وحاکمان حزب بعث نیز سرنوشت خفت باری پیدا کردند و به زباله‌دان تاریخ انداخته شدند، ادامه داد: کشته شدگان عراقی در هشت سال جنگ با نظر دولت فعلی از شناسنامه کشور عراق پاک شدند و هیچ امتیازی به خانواده آنان داده نشد.

وی سومین خصوصیتی که موجب قداست دفاع هشت ساله شده و به آن حرمت داده است را فرماندهی امام راحل دانست و گفت: خصوصیت دیگر دفاع مقدس نقش آفرینی روحانیت با عمامه‌ای برسر و لباس رزم برتن بوده که شهدای روحانی در دفاع مقدس شش برابر نسبت به کل شهدا از سایر طبقات و نهاد‌ها بوده است.

استاندار اظهار داشت: عقلانیت و تدبیر نیز خصوصیت دیگر دفاع مقدس بود که آن را تبدیل به فرهنگ کرد و این مهم به عنوان قاعده و اصل حاکم بر تمام تصمیم گیری‌ها بود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها