خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
سردار شاهوار پور در مرحله اول آیین راه اندازی کتابخانه‌های تخصصی اعتقادی در ۱۱۰ نقطه خوزستان:
فرمانده سپاه حضرت ولی عصر عج خوزستان: هر چه ما کتابخوانی را توسعه دهیم هم فرهنگ دینی و هم اجتماعی رشد خواهد کرد، زیرا فرهنگ جامعه نیز با کتاب خوانی تنظیم می‌شود.
کد خبر: ۹۵۴۰۴۸۵
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۳

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان؛ سردار حسن شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان در مرحله اول آیین راه اندازی کتابخانه‌های تخصصی اعتقادی در ۱۱۰ نقطه استان که همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در حسینیه «ثارالله» اهواز برگزار شد گفت: طراز هر کشوری در حوزه پیشرفت، جهاد علمی و علم آموزی است.

 

او با بیان اینکه تمرکز در هفته دفاع مقدس بر کتابخوانی است، افزود: مقرر شده ۱۱۰ بسته کتاب به مناطق مختلف خوزستان در حوزه های مختلف اجتماعی، تربیتی، دینی و غیره ارسال گردد.

 

سردار شاهوار پور ادامه داد: هر کشوری بخواهد خود را در عرصه رقابت‌های توسعه ای بین المللی ببیند و با دیگر کشورها در زمینه علمی رقابت کند، باید در زمینه کتابخوانی پیشرفت کند.

 

وی بیان کرد: پیشرفت علمی از دل کار پژوهشی می آید و کار پژوهشی هم در کتاب و مقالات است؛ اگر هر ساله میزان تولیدات کتاب و مطالعه افزایش یابد بر اساس همان در بعد علمی پیشرفت خواهیم کرد.

 

سردار حسن شاهوار پور تنها ملاکی که می‌تواند معیار کشور در حوزه پیشرفت علمی باشد را کتاب دانست سپس اظهار داشت: حتی اگر شخصی بخواهد اختراعی داشته باشد، بر اساس یک ایده آن را انجام می‌دهد؛ همان ایده می‌تواند مکتوب شده و به عنوان کتاب به جامعه عرضه گردد.

 

وی یادآور شد: هر چه ما کتابخوانی را توسعه دهیم هم فرهنگ دینی و هم اجتماعی رشد خواهد کرد، زیرا فرهنگ جامعه نیز با کتاب خوانی تنظیم می‌شود.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: توقع این است که وقتی کتابها توزیع می‌شود، مطالعه شوند و مسابقاتی برای رقابت در حوزه کتابخوانی برگزار گردد و همچنین جوایزی در نظر گرفته شود که تمایل برای خواندن افزایش یابد.

 

سردار شاهوار پور یکی از مولفه‌های مهم فرهنگی را توسعه فرهنگ قرآنی، ایجاد مراکز دارالقرآن و تقویت مسابقات در این حوزه عنوان کرد و دومین مولفه را کتابخوانی؛ که می‌تواند در حوزه اقدامات نرم و افزایش تاب آوری جامعه در برابر دشمن شود.

 

وی اقدامات دشمن در فضای مجازی را همچون «اقیانوس بی کران ولی با عمق کم» توصیف کرد که اگر در برخورد با این فضا بتوان حوزه کتابخوانی را گسترش داد، عمق فهم افراد هم گسترده می‌شود و به همین میزان جامعه نیز در برابر تهاجمات دشمنان مصون می‌گردد.

 

سردار حسن شاهوار پور اظهار کرد: در بحث کودکان و نوجوانان می‌توان کتاب‌های کوچک جیبی تهیه کرد تا به‌جای آنکه کودک وقت خود را در فضای مجازی هدر بدهد با کتابخوانی به رشد و بالندگی برسد.

 

وی به این نکته نیز اشاره کرد که باید متناسب با رشد و پیشرفت فناوری، علم هم بر همان اساس در اختیار دیگران قرار بگیرد و از همین رو سامانه‌هایی راه اندازی خواهند شد که کتاب را به صورت الکترونیک در اختیار نوجوانان قرار بدهند.

 

سردار شاهوار پور در پایان حسینیه «ثارالله» را مرکز فرهنگی با سابقه طولانی خواند که در فرهنگ عاشورایی می‌درخشد و از همین رو این آیین در این مکان برگزار گردید.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین