حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
به مناسبت هفته بسیج سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضرت آیت الله العظمی جعفر سبحانی دیدار کرد.
کد خبر: ۹۵۵۴۰۷۴
|
۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج؛ سردار سلیمانی در دیدار با حضرت آیت الله جعفر سبحانی، پربار شدن تشکیلات مردمی انقلاب اسلامی بسیج را در سایه‌ی تدابیر امام مسلمین و درس ها و آموزه هایی از علمای بزرگ تشیع خواند و گفت:مجموعه‌ی بسیج در سطح کشور در حال تلاش و مجاهدت هست که با تربیت جوانان مومن انقلابی و عازم پای کار بتواند در مواقعی که لازم هست به نیازهای انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی اسلامی ایران پاسخ بدهند و در واقع استحکام درونی مردم‌سالاری اسلامی و مردم سالاری دینی را محقق کنند.

سلیمانی افزود: رویکردهایی که در بسیج دنبال می‌کنیم، جهاد تبیین، جهاد امیدآفرینی و جهاد خدمت است. امسال ما یک انتخابات بزرگ را در پایان سال در پیش رو داریم و ما هم در دعوت مردم عزیز به مشارکت در این انتخابات بزرگ برنامه های وسیع و خوبی را پیش‌بینی کردیم.

 

ریاست سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: روشنگری برای بسیجیان و آحاد جامعه جزو برنامه‌های ما هست و خواهد بود. در موضوع جهاد خدمت بسیج یک کارنامه‌ی درخشانی را توانسته در دوران کرونا و دورانی که بیماری کرونا ریشه‌کن شد؛ به خصوص برای مناطق محروم و برای قشرهای کم‌برخوردار برنامه‌ها و خدمت فراوانی را ارائه بدهد.

وی ادامه داد: آبرسانی به روستاها، ساخت مسکن برای محرومین، ساخت جاده‌های روستایی و جاده‌های بین مزارع، ایجاد شغل برای افراد بیکار، توزیع کمک‌های مومنانه، مانع زدایی از صنایع متوسط و کوچک و آزادی زندانیان مصر در بند از فعالیت های شاخص بسیج بوده و خواهد بود. آزادی زندانیان مصر در بند را هم که در سالیان اخیر بسیج ابداع کرد و نزدیک به  ۱۴ هزار نفر زندانی را توانستند به کمک خیرین آزاد کنند.


سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: تربیت جوانان مومن و انقلابی و عازم پای کار که در سایه تعالیم علمای اسلام و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، شبکه‌ی گسترده‌ی صالحین، که از علمای سراسرکشور هم استفاده می کنند، تقویت شدند.

 

ریاست سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه فعالیت‌های قرآنی بسیج، توسعه پیدا کرده، اظهار داشت: بزرگترین مسابقات قرآنی کشور با شرکت بیش از ۷۵۰ هزار نفر از افراد نوجوانان، جوانان، برادران و خواهران در سال جاری و بخشی از مراحل استانی آن در هفته‌ی بسیج رقم خواهد خورد. تقویت رویکردهایی که فعالیت‌های پایگاه‌های مقاومت در مساجد برای تاکید و تمرکز بر پرورش جوانان و اینکه مسجد کانون جوشان محله باشد و هم جوانان در آن تربیت شوند، هم مردم بتوانند در جهت حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن نقش آفرینی کنند؛ محله‌های اسلامی در سراسر کشور به عنوان یک چشم‌انداز در دستور کار قرار گرفت.

سردار سلیمانی بیان داشت: حدود ۱۸ هزار محله، برنامه محله‌های اسلامی را پیگیری می کنند و امید است در کل کشور تسری پیدا کند  و به حدود ۵۰ هزار محله افزایش پیدا بکند. این روند محله های اسلامی به این خاطر است که ما در تربیت جوانان مومن و انقلابی برای استحکام درونی نظام تلاش کرده باشیم و در موضوعات فرهنگی اجتماعی، فضای مجازی، علم و فناوری، سبک زندگی، جمعیت و فرزندآوری، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، کمک به رفع مشکل اعتیاد در کشور، بحث ازدواج آسان، برنامه ها و محورهایی بود که بسیج در سطح استان‌ها پیگیری می کند.

انتهای پیام/ خبرنگار مهدی شبانی

ارسال نظرات
پر بیننده ها