حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
پزشکان بسیج جامعه پزشکی نیروهای داوطلب و مخلصی که همیشه با ایثار و فداکاری در همه شرایط در خط مقدم سلامت قرار دارند.
کد خبر: ۹۵۵۵۹۹۸
|
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۵

بسیج به‌عنوان یک نیروی مردمی همیشه در کنار مردم بوده است، و در تمام برهه‌ها و مقاطع کشورمان که مردم نیاز داشتند در کنار مردم بود و به‌رغم همه تهدیدها و فشارهای مخالفان انقلاب، امروز تفکر بسیجی در ایران و دنیا به محبوب‌ترین تفکر مردمی تبدیل شده است.
 
امروز بسیج نه‌تنها در عرصه نظامی بلکه در عرصه‌های محرومیت‌زدایی، پزشکی، سازندگی و فرهنگی، اجتماعی یکی از نیروهای فعال و پیشرو است و این نیروی مردمی امروز استوارتر از گذشته در همه عرصه‌ها نقش‌آفرینی می‌کند.
 
هم‌زمان با هفته بسیج وبا هدف خدمت‌رسانی و ارائه خدمات درمانی رایگان به همت بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان ۷۴ تیم تخصصی، فوق‌تخصصی و عمومی متشکل از ۱۵۰ پزشک عمومی، ۳۷۶ پزشک متخصص، ۳۳ پزشک فوق‌تخصص، ۱۲۸ نفر دندانپزشک و جراح دندانپزشک، ۵۳۰ نفرتیم پرستاری، اتاق عمل، مامایی و گروه‌هایی بسیجی در این برنامه حضور فعال دارند.
 
اعزام تیم‎های پزشکی متخصص و عمومی به مناطق محروم جامعه از طرح‎هایی است که هر ساله توسط بسیج جامعه پزشکی با همکاری نهادهایی همچون دانشگاه علوم پزشکی اجرایی می‎شود، در قالب این طرح پزشکان بسیجی با حضور در مناطق محروم به ویزیت مردم اقدام کرده و از نزدیک در جریان بیماری اهالی مناطق قرار می‎گیرند.
 
یک تیم از این پزشکان بسیجی از ساعات ابتدای صبح با حضور در مسجد امام حسین (ع) منطقه شریعتی شمالی که یکی از مناطق کم‌برخوردار شهر زاهدان است پذیرای بیماران نیازمند و مردم منطقه بودند تا خدمات پزشکی و درمانی را به‌صورت رایگان و بی‌منت به آنان ارائه کنند.
 
مردم که از این اقدام سپاه و بسیج جامعه پزشکی بسیار خرسند بودند در گفتگو با خبرنگار ما از این اقدام قدردانی کردند.

شهرکی یکی از بانوان منطقه شریعتی شمالی که برای انجام خدمات دندانپزشکی به محل استقرار گروه‌های جهادی بسیج جامعه پزشکی در مسجد امام حسین آمده بود در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تقدیر و تشکر از خدمات جهادی پزشکان بسیجی بیان کرد: من مدت چند روز به دلیل دندان‌درد شدید بسیار اذیت شدم و باتوجه‌به هزینه‌های بسیار بالای دندان‌پزشکی توان مالی نداشتم که به دندان‌پزشک مراجعه کنم.
 
وی ادامه داد: امروز که این گروه‌های جهادی پزشکی به منطقه ما آمده‌اند بسیار خوشحال شدم؛ چون بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای دندان را درمان کردند، اگر قرار بود همین درمان را درمانگاه و مطب دندان‌پزشک انجام دهم باید حداقل چند میلیون هزینه می‌کردم.
 
این بانوی زاهدانی افزود: بسیج همیشه به‌عنوان نیروهای فعال و پای‌کار در همه مراحل و مشکلات در کنار ما و پشتیبان ما بوده‌اند.

بسیج و سپاه خط مقدم کمک به محرومین هستند
یکی دیگر از اهالی منطقه که مرد مسنی بود و به دلیل مشکل قلبی که داشت و برای معاینه مراجعه کرده بود به خبرنگار ما گفت: مردم منطقه ما امروز که شنیدن بسیج و سپاه خدمات درمانی رایگان به مردم ارائه می‌دهند بسیار خوشحال شدند و از همان ابتدای صبح در صف ایستادن تا از این خدمات استفاده کنند.
 
وی ادامه داد: این منطقه باتوجه‌به اینکه مسیر صعب‌العبوری دارد؛ اما بسیج و سپاه مثل همیشه که در کنار محرومین هستند و امروز برای چندمین بار به این منطقه آمدند تا بیمارانی که توان مالی ندارند را به‌صورت رایگان درمان کنند.
 
این شهروند نیز از بسیج و سپاه به خط مقدم کمک به محرومین یادکرد و گفت: در هر عرصه و هر مشکلی که پیش می‌آید برای کمک به مردم این نیروهای بسیجی هستند که در وصف اول هستند و بدون هیچ منتی خالصانه خدمات ارائه می‌کنند.
 
اربابی یکی از مراجعه‌کنندگان که در صف نوبت برای ویزیت قلب بود به خبرنگار ما گفت: همه ما مردم منطقه شریعتی شمالی از تمامی تیم جهادی بسیار سپاسگزاریم، این اقدامات و زحمات این پزشکان ایثارگر و بی‌ادعا در تاریخ ماندگار خواهد شد و قطعاً این جهادگران سرمشق و الگویی روشن برای همه مردم خواهند شد.
 
وی افزود: خدا را شاکریم که مسئولان و نیروهای سپاه مردم محروم و نیازمند را همیشه موردتوجه قرار دارند، امیدواریم که خداوند این خادمان را برای ما حفظ کند.
 
بسیج همیشه در مشکلات و سختی‌ها به‌موقع به کمک ما آمده است
یکی از افراد مسن و از اهل‌سنت منطقه که برای دریافت خدمات چشم‌پزشکی مراجعه کرده بود در گفتگو با خبرنگار ما افزود: من چند روز است که چشمم درد می‌کند و حتی بینایی من کم شده چون توان آن را نداشتم که به چشم‌پزشکی مراجعه کنم ناچار به تحمل درد بودم، اما وقتی اعلام کردند که یک گروه از پزشکان متخصص به این منطقه آمدند تا بیماران را رایگان درمان کنند بسیار خوشحال شدم.
 
وی افزود: خدا به همه این پزشکان و دست‌اندرکاران این برنامه‌ها که بدون هیچ چشم داشتی به مردم خدمات ارائه می‌کنند عزت و سربلندی عنایت کند.
 
این شهروند اهل‌سنت ادامه داد: بسیج همیشه در مشکلات و سختی‌ها به‌موقع به کمک ما آمده است، در مواقع سیل و بارندگی، در مواقع کم‌آبی در مواقع بیماری این نیروهای مخلص بسیجی هستند که به کمک ما می‌آیند که از صمیم قلب از همه آنها تشکر و آرزوی عمر باعزت و سربلندی برای همه عزیزانی که در راه خدمت به مردم تلاش می‌کنند دارم.
 
دراین‌بین علاوه بر اینکه مردم از حضور تیم‌های تخصصی پزشکی خوشحال بودند خود پزشکان جهادگر نیز از حضور در مناطق محروم و خدمت به مردم بسیار خوشحال بودند.
 

دکتر علویان یکی از پزشکان که به گفته خودش برای پنجمین بار است که در اردوهای بسیج جامعه پزشکی شرکت می‌کند به خبرنگار ما گفت: در این دو روزی که در این منطقه مشغول خدمات‌رسانی به مردم بودیم هیچ احساس خستگی ندارم و بالعکس بسیار خوشحال هستم از اینکه توانسته‌ام تعداد زیادی از بیماران را ویزیت و خدمات درمانی و دارویی به آنها ارائه کنم.
 
این پزشک افزود: این خدمات جهادی رایگان که به همت بسیج و سپاه و سایر ارگان‌ها در حال انجام است در امر ارتقای سلامت مردم و ارتقای سطح بهداشت مردم و جامعه بسیار اثرگذار است.
 
وی ادامه داد: من خدا را شاکرم که توانستم همچون سنوات گذشته این افتخار را پیدا بکنم که در این گروه شرکت کنم و به مردم و شهروندان عزیز خدمت کنم.
 
علویان گفت: حضور در گروه‌های جهادی و خدمت خالصانه به مردم برای رضایت خداوند هیچ خستگی ندارد و لحظه‌به‌لحظه آن سرشار از عشق و امید است و در آینده هم اگر باز چنین برنامه‌های برای خدمت‌رسانی به مردم باشد با اشتیاق شرکت خواهم کرد.
 
دکتر قصری متخصص قلب و عروق که برای چهارمین بار در این اردوهای جامعه پزشکی برای ارائه خدمات رایگان به مردم مناطق محروم شرکت می‌کند به خبرنگار ما با ابراز رضایت از برگزاری چنین اردوهای جهادی برای جامعه پزشکی بیان کرد: اگرچه امروز هوا شرایط نامناسب و همراه با گردوخاک دارد؛ اما شوق خدمت به مردم تمام این سختی‌ها را به شیرینی تبدیل کرده است.
 
وی افزود: امروز در اینجا با گرفتن نوار قلب و فشارخون علائم بیماری بیماران را بررسی و بیمارانی که نیاز به دارو دارند به‌صورت رایگان دارو دریافت می‌کنند و بیمارانی که نیاز به خدمات تخصصی‌تر دارند را به مراکز درمانی معرفی می‌کنیم تا خدمات دریافت کنند.
 
قصری ادامه داد: این مسیری که به همت سپاه و بسیج جامعه پزشکی صورت‌گرفته است بسیار امیدآفرین است و ارائه چنین خدماتی به بیماران مناطق محروم بسیار ضروری است، خداوند را شاکرم که به‌عنوان عضو کوچکی از بسیج جامعه پزشکی توفیق خدمت به مردم به من داده شده است.
 
امروز علاوه بر ویزیت و تحویل رایگان دارو به بیماران نیز توزیع لوازم بهداشتی و مسواک در بین مراجعه‌کنندگان از دیگر خدماتی بود که توسط بسیج جامعه پزشکی سیستان و بلوچستان به مردم ارائه شد.
 
حضور تیم‌های جهادی پزشکی در مناطق محروم باعث می‌شود عده‌ای زیادی برای دریافت خدمات از مراجعه به مراکز درمانی در شهرها بی‌نیاز شوند و ارائه خدمات رایگان در این زمینه کاهش هزینه‌ها را به دنبال خواهد داشت.
 

ارسال نظرات