خبرهای داغ:
همدان-فرماندار شهرستان بهار از ویزیت رایگان بیش از ۳۰۰ نفر در روستاهای شهرستان بهار توسط کاروان سلامت هلال احمر خبر داد.
کد خبر: ۹۵۶۲۰۲۹
|
۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، به مناسبت هفته جهانی داوطلب کاروان سلامت با ارائه خدمات تخصصی پزشکی هلال احمر به مردم پنج روستای هدف شهرستان بهار اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت  هلال احمر همدان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن در هفته داوطلب، داوطلبان هلال احمر شهرستان بهار از صبح امروز در پنج روستای این شهرستان برای ارائه خدمات مختلف به پنج روستای مورد نظر در این شهرستان اعزام شده‌اند.

علی سنجربیگی از توزیع ۱۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی در پنج روستای منتخب این شهرستان توسط داوطلبان هلال احمر خبر داد و تصریح کرد: ارزش ریالی هر یک از این سبد‌های معیشتی و بهداشتی افزون بر ۲ میلیون تومان و جمع کل این سبد‌های معیشتی و بهداشتی افزون بر  ۲۰۰ میلیون تومان بوده که بین اهالی منتخب این پنج روستای شهرستان بهار توسط داوطلبان هلال احمر در حال توزیع است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این کاروان سلامت هلال احمر  شامل ۱۰ پزشک متخصص به همراه تیم سلامت در حال حاضر در مسجد روستای حصار قره باغی شهرستان بهار در حال ویزیت رایگان بیماران پنج روستای هدف این منطقه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان یادآور شد: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده در روستای حصار قره باغی به مرکزیت  این پنج روستای شهرستان بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ بیمار توسط کاروان سلامت ویزیت رایگان و داروی رایگان دریافت خواهند کرد.

* فعالیت ۱۲ خانه هلال در سطح روستا‌های شهرستان بهار

فرماندار شهرستان بهار در حاشیه بازدید از کاروان سلامت هلال احمر، روستا‌های حصار قره باغی، وهنان، فسیجان، حیدره قاضی خانی و گوشلان را از جمله روستا‌های هدف و منتخب این شهرستان در اعزام داوطلبان هلال احمر شهرستان برای ارائه خدمات برشمرد و اظهار کرد: در اعزام داوطلبان هلال احمر به روستای حصار قره باغی، داوطلبان در سه بخش توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی، ویزیت رایگان و ارائه داروی رایگان پس از ویزیت به این پنج روستا در حال ارائه خدمات هستند.

 مجتبی فیض اللهی از فعالیت ۱۲ خانه هلال در سطح روستا‌های شهرستان بهار خبر داد و افزود: این تعداد خانه هلال دارای بیش از ۸۰ عضو آموزش‌دیده و فعال است و تشکیل خانه‌های هلال در روستا‌ها و آموزش‌های همگانی باعث می‌شود خود مردم حوادث و سوانح را تا رسیدن نیرو‌های امدادی و ارائه خدمات، مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست امسال در شهرستان بهار ۲۰۰ نفر عضو جوان در سامانه جوانان هلال احمر ثبت شده است، یادآور شد: یکی از اهداف اصلی جمعیت هلال احمر در سال‌جاری ارتقاء کیفی آموزش‌ها و جذب و سازماندهی نیرو‌های جوان جمعیت هلال احمر بوده که انتظار است بر اساس پیش بینی‌ها تا پایان سال تعداد جوانان عضو هلال احمر شهرستان به یک هزار نفر افزایش یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات