خبرهای داغ:

عشایر بازوان حراست از مرزهای کشور هستند

امیر جعفر رشنو فرمانده تیپ ۱۸۱ زرهی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه 21 دی‌ماه در جمع بزرگان عشایر مستقر منطقه قصرشیرین گفت: عشایر به عنوان قشری مولد و مرزدار نقش مهم و اساسی در تأمین امنیت مرزهای کشور دارند.
کد خبر: ۹۵۷۰۰۷۰
|
۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، امیر جعفر رشنو فرمانده تیپ ۱۸۱ زرهی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه 21 دی‌ماه در جمع بزرگان عشایر مستقر منطقه قصرشیرین که در مسجد مهدیه گردهم آمدند، با گرامیداشت سالروز عملیات آزادسازی میمک اظهار کرد: عملیات آزادسازی میمک بانام عملیات خوارزم و ضربت ذوالفقار، عملیاتی در 19 دی‌ماه ۱۳۵۹ توسط فرماندهی ارتش و با شرکت تیپ ۱ لشکر ۸۱ زرهی کرمانشاه و هوانیروز ارتش، سپاه ایلام و بسیج عشایری برای بازپس‌گیری ارتفاعات میمک واقع در جنوب ایلام از نیروهای عراقی بود.

وی افزود: درنتیجه این عملیات ۳۰۰ کیلومتر از سرزمین‌های کشورمان از لوث نیروهای بعثی به آغوش کشور بازگشت و ضربه مهلکی بر پیکر دشمنان وارد شد.

فرمانده تیپ 181 زرهی ارتش تصریح کرد: ۸۹۰ خانوار عشایری با جمعیت چهار هزار و ۴۵۰ نفر از ایل کرند، سنجابی، کلهر، زوله، گوران و قلخانی هستند که در مناطق قشلاق شهرستان سکونت دارند و همواره به‌عنوان قشری مولد، مرزدار و وفادار به‌نظام نقشی مهم در زنجیره تأمین غذایی و امنیت ایفا می‌کنند و در همه عرصه‌های انقلاب پای‌کار بوده و هستند.

وی در خصوص تولیدات عشایر منطقه ادامه داد: عشایر قصرشیرین درمجموع سالانه یک هزار و ۱۷۲ تن گوشت، ۳۲۱ تن پشم و ۳۴۱ تن شیر و عشایر سرپل ذهاب نیز ۲ هزار و ۶۱۵ تن گوشت، ۳۴۱ تن شیر و ۳۲۱ تن الیاف تولید می‌کنند و با کمترین توقع بیشترین خدمات را ارائه می‌کنند و ازاین‌رو وظیفه همه ما است که در راستای رفع مشکلات و مسائل این قشر مولد و ارائه خدمات موردنیاز آن‌ها با یک برنامه‌ریزی دقیق در ابعاد مختلف تلاش کنیم.

امیر رشنو در ادامه بابیان اینکه دشمن همواره سعی در ضربه زدن به‌نظام اسلامی را دارد، اضافه کرد: سنگ‌اندازی‌های دشمنان در مسیر پیشرفت نظام اسلامی است که تاکنون نتوانسته‌اند کاری از پیش ببرند و همین نیروهای مسلح و مقتدر هم‌اکنون امنیت کامل در مرزهای قصرشیرین و دیگر نقاط برقرار است.

وی بابیان این که امنیت خط قرمز ما است خاطرنشان کرد: از عشایر می‌خواهیم که با رعایت حریم امنیتی مرز و رصد ترددهای مشکوک، اطلاع‌رسانی قبل از خرید مرتع، حمل سلام با مجوز و تعامل و همکاری با نیروهای نظامی در منطقه، ما را در حفظ این امنیت یاری کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسملین صادق صالحی امام‌جمعه قصرشیرین ضمن اشاره به خدمات نظام اسلامی به عشایر کشور بالأخص این منطقه گفت: به برکت نظام امروز شاهد پیشرفت‌های چشمگیری هستیم و جایگاه نظام با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهند بسیار ارزش است و ما نیز وظیفه‌داریم برای پیشبرد اهداف عالیه نظام و خدمت به مردم تلاش کنیم.

وی با تأکید بر لزوم خودکفایی روستاها بیان داشت: از حیث رسانه و گزارش عملکرد باید بیشتر کارکنیم و همچنین با توجه به فرمایش امامان انقلاب روستاها باید باعث پیشرفت و توسعه کشور شوند و طوری عمل کنیم که خودکفا شویم چون اگر روستاها با سازوکاری که رهبری فرمودند به خودکفایی برسند شاهد توسعه و عمران و آبادانی مناطق مختلف خواهیم.

در ادامه محمد نجفی فرماندار قصرشیرین نیز با درود به شهدای عملیات آزادسازی میمک اذعان داشت: ارتش مقتدر در کنار سایر نیروهای مسلح و امنیتی همه در راستای امنیت کشور تلاش می‌کنند و عشایر درزمانی که در قصرشیرین حضور دارند در تأمین امنیت در کنار نیروهای مسلح نقشی مهم ایفا می‌کنند.

وی افزود: نیروهای مسلح و امنیتی همه دست‌به‌دست هم برای پیشبرد اهداف نظام و تأمین امنیت مجاهدت شبانه‌روزی دارند و با توجه به اینکه دشمنان ما هرروز نقشه‌ها و توطئه‌های جدیدی دارند از عشایر می‌خواهیم با نیروهای مستقر در منطقه همکاری کنند و هرگونه ترد مشکوک و همکاری با نظامیان منطقه را به‌منظور حفظ امنیت پایدار منطقه جدی بگیرند.

فرماندار قصرشیرین بابیان اینکه در موضوع تأمین امنیت نظام باکسی تعارف نداریم گفت: دشمنان سوگند یادکرده‌اند باهم همراه شده‌اند برای ریشه‌کنی نظام و ما نیز قسم یادکرده‌ایم برای کندن این غده سرطانی ازاین‌رو از عشایر می‌خواهیم با نیروهای امنیتی و اطلاعاتی منطقه همکاری کنند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار