خبرهای داغ:

رشد ۴۵ درصدی بودجه سال ۱۴۰۳ شهردار اهواز

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی گفت: بودجه سال آینده شهرداری اهواز رشد ۴۵ درصدی نسبت به پارسال دارد.
کد خبر: ۹۵۷۰۱۲۳
|
۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۳

جاسم موسی پور معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی در این جلسه با بیان اینکه بودجه سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، حدود ۷۰ درصد و بودجه سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود ۴۳ درصد افزایش درآمدی داشته است، اظهارکرد: امسال شورای اسلامی شهر در کمیسیون تلفیق، مبلغی را که برای بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۳ مشخص کرد حدود ۴۵ درصد افزایش نسبت به سال قبل داشته است.

او با اشاره به اینکه براساس ضوابط ابلاغی وزارت کشور مبنی بر اینکه تبصره سنواتی و دیون باید حداقل ۱۵ درصد منابع بودجه را داشته باشد، افزود: هزار میلیارد تومان تبصره سنواتی و دیون و هزار میلیارد تومان اوراق مشارکتی (قطار شهری و غیره) در نظر گرفته می‌شود.

موسی پور با اشاره به اینکه در بودجه سال ۱۴۰۳، ۵۵ درصد عمرانی و ۴۵ درصد جاری در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: در صورت جذب اوراق مشارکت قطعاً سهم بودجه عمرانی بیشتر و مبلغ بودجه جاری کمتر می‌شود.

موسی پور با بیان اینکه بودجه عمرانی مناطق با هماهنگی معاونین ستاد و مدیران مناطق تنظیم شد، اظهار کرد: در حوزه خدمات شهری، پروژه‌های آب خام و آب‌های سطحی، سیاست هایش مشخص و مشکلات برطرف شود.

وی در ادامه اظهارکرد: مدیران مناطق می‌توانند پروژه‌های عمرانی مورد نیاز منطقه را با توجه به درآمدشان در بودجه قرار دهند.

در این جلسه خلاصه بودجه و انحراف از بودجه معاونت‌ها و مناطق هشتگانه بررسی و مبالغ دریافت کمک مناطق از شهرداری مرکز و مبالغ متمرکز مناطق پس از بحث و تبادل نظر با مدیران مناطق و معاونین مشخص شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی در پایان با توجه به نزدیک شدن به آخر سال و عید نوروز بر تسریع روند انجام پروژه‌های عمرانی تاکید کرد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار