تهیه کننده سریال "نون خ":

سیستان و بلوچستان سرزمینی اصیل با مردمانی مهمان‌نواز است

تهیه کننده سریال "نون خ" گفت: سیستان و بلوچستان سرزمینی کهن و با اصالت و دارای مردمانی مهمان نواز و خون‌گرم است.
کد خبر: ۹۵۷۰۲۵۴
|
۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۲

به گزارش خبرنگار بسیج از چابهار، مهدی فرجی روز شنبه با حضور در اداره میراث فرهنگی چابهار اظهار کرد: مردم سیستان و بلوچستان از اصالت فرهنگی فوق العاده‌ای برخوردار هستند و در مهمان‌نوازی نیز کم‌نظیر هستند.

وی افزود: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های طبیعی و زیبایی‌های جغرافیایی بسیار زیادی است که همه این توانمندی های خدادادی، اراده قوی، مستحکم و خونگرمی مردمانش باعث شده تا جذابیت‌های لازم برای جذب گردشگر در این استان پهناور به خوبی فراهم شود.

تهیه کننده سریال "نون خ" ادامه داد: بخشی از فیلمبرداری فصل پنجم سریال "نون خ" نیز در سیستان و بلوچستان و شهرستان زیبای چابهار انجام گرفت که پس از تکمیل به امید خدا قرار است در ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ از شبکه یک سیما به روی آنتن برود و گوشه‌ای از این زیبایی ها و فرهنگ غنی و والای مردم استان را به نمایش بگذارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار نیز اظهار کرد: سیستان و بلوچستان سرزمین هزار نقش و سرشار از قابلیت‌های متعدد است و در هر گوشه آن شاهد زیبای های چشم‌نواز و خاص هستیم و همین امر موجب شده تا گردشگران از سرتاسر دنیا به این استان سفر کنند.

خیرالنساء امیری افزود: سیستان و بلوچستان با وجود داشتن آئین‌ها و سنن و فرهنگ‌های اصیل و بومی خود اما هنوز به خوبی معرفی نشده که ساخت چنین سریال‌های فاخر می‌تواند دریچه ای برای دیده شدن بهتر استان باشد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار