خبرهای داغ:

فعالیت نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در کرمانشاه آغاز شد

فعالیت نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا با هدف دسترسی آسان به کالاهای اساسی با قیمت مناسب از جمله گوشت از امروز سه‌شنبه در استان کرمانشاه آغاز به‌کار کرد.
کد خبر: ۹۵۷۰۷۹۶
|
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اظهار کرد: برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در هشت نقطه مختلف از شهر کرمانشاه و در هر شهرستان نیز در یک نقطه پیش بینی شده و از این طریق کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به قیمت مصوب در اختیار آنها قرار می گیرد.

علی چاله چاله همچنین با اشاره به بالا رفتن قیمت گوشت قرمز در بازار اظهار کرد: در همین راستا برنامه ریزی شده تا تأمین و توزیع گوشت قرمز تنظیم بازاری علاوه بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای و روستا بازارهای استان در این مکانها نیز انجام شود.

وی قیمت‌های تنظیم بازاری را با توجه به هزینه‌های تمام شده مناسب عنوان کرد و افزود: اکنون دولت برای تنظیم بازار گوشت تلاش جدی دارد تا با افزایش واردات بتواند بازار این کالای اساسی را تنظیم کند.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: به‌دنبال رایزنی با تعدادی از واردکنندگان گوشت، به‌صورت هفتگی حدود ۲ تن لاشه گوشت منجمد گوساله در قالب بسته‌بندی یک کیلویی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود.

چاله‌چاله گفت: از ابتدای سال تاکنون در روستابازارها و غرفه‌ها در مناطق کم‌برخوردار از طریق شرکت پشتیبانی دام در حال توزیع است.

وی با بیان اینکه، قیمت گوشت گوساله بسته‌بندی شده بین ۴۵۰ تا ۴۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، افزود: قیمت گوشت تنظیم‌بازاری حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان نسبت به بازار آزاد کمتر است.

چاله‌چاله همچنین با اشاره به هوشمندسازی و ساماندهی کشتارگاه‌های استان، یادآور شد: بر این اساس همه پروسه کشتار دام از ورود به کشتارگاه تا توزیع و فروش بر اساس کد و برچسب قابل رصد و نظارت است.

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار