خبرهای داغ:

عدم تکمیل کتابخانه عمومی دهخدا به علت نبود اعتبار

محمد نجفی فرماندار قصرشیرین در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی گفت: نبود یک کتابخانه عمومی مناسب شهروندان یکی از مشکلاتی است که باید در رفع آن سرعت داد که تکمیل کتابخانه عمومی دهخدا مرهمی است بر این کاستی.
کد خبر: ۹۵۷۱۰۲۰
|
۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه،محمد نجفی فرماندار قصرشیرین  در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی قصرشیرین با اشاره به اهمیت موضوع کتاب و کتاب‌خوانی و فضای مناسب مطالعه، اظهار کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر با همکاری کتابخانه‌ها و دیگر دستگاه‌ها یک مکانی را که هم‌اکنون بلااستفاده است به توافق برسند و تا زمان تکمیل کتابخانه در دست‌ساخت دهخدا، به‌منظور استفاده شهروندان کتابخانه به آن فضا منتقل شود چون مکان استیجاری فعلی جوابگوی نیاز شهروندان نیست.
وی بابیان اینکه از سال ۹۳ همچنین طرح احداث ۲ باب محل عرضه محصولات فرهنگی در کتابخانه دهخدا شروع‌شده که به دلیل عدم تخصیص اعتبار هنوز به بهره‌برداری نرسیده، افزود: برای تکمیل این محل سه میلیارد ریال اعتبار اختصاص‌یافته که در مرحله انتخاب پیمانکار است و در صورت تکمیل، مکانی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی روستاها خواهد بود.
فرماندار قصرشیرین ضمن تبریک حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع دشمن در اربیل عراق و سوریه را با موشک‌های نقطه زن با برد یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر تصریح کرد: امروز ایران اسلامی بااقتدار بر قله‌های رفیع دنیا ایستاده و در صورت هرگونه تجاوزی از سوی دشمن بااقتدار پاسخ خواهد داد.
در ادامه ضیاء اله آباد رئیس کتابخانه‌های عمومی قصرشیرین بیان داشت: برای تداوم خدمات کتاب‌خوانی تمام کتاب‌های این کتابخانه به یک مکان استیجاری انتقال‌یافته و هم‌اکنون توان پرداخت اجاره‌بهای مکان فعلی را نداریم از این نیازمند همکاری ادارات برای استقرار خدمات کتابخانه به یک فضای دولتی هستیم که خدمات ما تداوم داشته باشد.
وی بابیان اینکه نیازمند تأمین اعتبار برای تکمیل کتابخانه عمومی دهخدا هستیم، گفت: قصرشیرین علاوه بر کتابخانه دهخدا، ۲ باب کتابخانه عمومی دیگر دارد که ۲ باب ثابت در روستای کرکهرک و خسروی و یک باب آن سیار و به‌صورت کامیونت است که به روستاها اعزام می‌شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار