وصیت‌نامه شهید«محمدحسن شهسواری»؛
در بخشی از وصیت‌نامه شهید«محمدحسن شهسواری» آمده است: امروز كه تمام ابرقدرت‌های شرق و غرب با یكدیگر متحد شده‌اند كه این انقلاب را خاموش كنند و وظیفه ما هست كه راه شهیدان و هدف آنان را دنبال كنیم و نگذاریم خون شهیدی پایمال گردد.
کد خبر: ۹۵۷۱۲۰۸
|
۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۰

 

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ شهید «محمدحسن شهسواری»، چهاردهم مهرماه 1337 در روستای «ورآباد» از توابع شهرستان خمین متولد شد. محمدحسن تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و پس از آن از نوجوانی شروع به کار کرد. از دوران کودکی دارای اخلاق حسنه و خوبی بود و رفتار و کردار خوبی داشت. در حوادث پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در راهپیمایی‌ها و تظاهرات علیه حکومت پهلوی شرکت می‌کرد.

از آغاز جنگ تحمیلی چون به خدمت سربازی رفته بود، در جبهه حضور داشت. در اولین مرحله از اعزامش به منطقه دشت ذهاب رفت و در ماه‌های شروع جنگ سه ماه در آن منطقه خدمت کرد. پس از آن به صورت متناوب با برادرش به جبهه اعزام می‌شدند تا سرانجام در 20 دی‌ماه 1365 برای آخرین مرحله به جبهه اعزام شد.

او بسیجی و راننده گردان تدارکات از لشکر مهندسی رزمی 42 قدر بود که در عملیات کربلای 4 شرکت داشت. در این مرحله تنها هشت روز در شلمچه حضور داشت چون در بیست و هشتم همان ماه با دو گلوله سربازان دشمن که به شکم و دستش اصابت کرد در صف شهدای جنگ تحمیلی جای گرفت. پیکر مطهر شهید پس از سال‌ها مبارزه در زادگاهش به خاک سپرده شد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

امروز كه تمام ابرقدرت‌های شرق و غرب با یكدیگر متحد شده‌اند كه این انقلاب را خاموش كنند و وظیفه ما هست كه راه شهیدان و هدف آنان را دنبال كنیم و نگذاریم خون شهیدی پایمال گردد و باید به‌سوی جبهه‌ها بشتابیم و این مزدوران وابسته و نوكر آمریكای جنایتكار را به درك واصل كنیم و من الان بیست و پنج سال از عمرم را گذرانده‌ام غیر از گناه و معصیت‌کاری نكرده‌ام كه مورد توجه خداوند قرار بگیرد.

امیدوارم بتوانم با نثار خون خود به انقلاب یك سهم كوچكی از آن را داشته باشم، راهی كه هزاران شهید پیموده‌اند، بپیمایم و در اینجا وظیفه شما هست كه راه شهیدان را فراموش نكنید و سلامتی و طول عمر این امام(قدس سره) را از خدا بخواهید كه این امید مستضعفان جهان بشریت با رهبری پدر گونه خود مسلمانان را از زیر بار بردگی نجات بدهد و از هر لحاظ كه می‌توانید به این انقلاب كمك كنید كه این انقلاب بود كه ما را از گمراهی نجات داد و این یك سعادت برای ما ملت ایران بود كه چون خدا ما را دوست داشت این امام (قدس سره)بزرگوار را نصیب ما كرد تا ما را از جهل و گمراهی نجات بدهد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات