خبرهای داغ:
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس خبر داد:

ارزیابی عملکرد دانشگاه‌های استان فارس در تدریس کتاب دفاع مقدس

سردار کوشکی گفت: عملکرد دانشگاه‌های استان فارس در تدریس کتاب دفاع مقدس پیگیری خواهد شد و ارزیابی اساتید این درس در دستور کار قرار گرفته است.
کد خبر: ۹۵۷۱۶۷۷
|
۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، سرتیپ دوم پاسدار سعید کوشکی جهرمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس در جمع معاونان آموزشی و مدیران گروه معارف دانشگاه‌های استان که در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس برگزار شد اظهارداشت: پس از حدود ۱۶ سال درس آشنایی با دفاع مقدس در دانشگاه‌ها به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و با امضای رئیس جمهور به دانشگاه‌ها اعلام شد.
وی افزود: در گذشته درس آشنایی با دفاع مقدس اختیاری بود و دستخوش تغیراتی شد، اما در برخی از دانشگاه‌ها الزامی ارائه می‌شد که اکنون که در مرحله پنجم قرار داریم الزامی بودن تدریس این درس جزو دروس الزامی دانشجویان قرار گرفت. بکارگیری اساتید بدون مجوز توسط دانشگاه‌ها در این درس ممنوع است و طبق تبصره‌ها اساتید پس از آزمون، مصاحبه و اخذ مجوز توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بکارگیری شوند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با تاکید بر اینکه نباید درس دفاع مقدس به درسی کم اهمیت تبدیل شود، بیان کرد: به دنبال ارتقای تدریس این درس بسیار مهم هستیم و باید استاد‌هایی برای تدریس این درس انتخاب شوند که پس از فهم دفاع مقدس با اشتیاق قائل به تدریس باشد تا دانشجویان به بهترین نحو با این دوره طلایی انقلاب اسلامی آشنا شوند.
وی با اشاره به اینکه اساتید علاقه‌مند و داشتن ویژگی‌های تدریس توسط دانشگاه‌ها برای اخذ مجوز به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس معرفی شوند، خاطرنشان کرد: اساتید بدون مجوز از سوی دانشگاه‌ها برای طی کردن اخذ مجوز به اداره کل معرفی شوند همچنین به دنبال استفاده از اساتید جوان و مشتاق هستیم.
سردار کوشکی تدریس طبق سرفصل ها و منابع ابلاغی را لازم دانست و گفت: نقش قشر مرتبط با رشته دانشجویان در دفاع مقدس در کنار تدریس کتاب باعث افزایش نشاط و علاقه مندی دانشجویان به فراگیری درس دفاع مقدس خواهد شد و اساتید می‌توانند خاطرات مرتبط را نقل کند. همچنین گزارش دوره‌ای ترم در دفاع مقدس به اداره کل از سوی دانشگاه‌ها ارسال شود و طبق ماده واحده جدید در تمامی مقاطع تحصیلی گذراندن درس دفاع مقدس الزامی است و ارزیابی اساتید این درس در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار