فرمانده سپاه سلمان گفت: عامل موفقیت عملیات طوفان الاقصی که از جانب مجاهدین فلسطینی صورت گرفت رعایت حفاظت اطلاعات بود.
کد خبر: ۹۵۷۷۱۴۵
|
۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۰

 به گزارش خبرگزاری بسیج زاهدان،سردار سرتیپ پاسدار احمد شفائی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز حفاظت اطلاعات در سپاه پاسداران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، اظهار داشت: عید سعید مبعث و آغاز رسالت پیامبر عظیم الشان اسلام منشأ تحول بشریت در تاریخ شد.

وی افزود: آغاز اسلام شروع پیشرفت های عظیمی در مباحث مختلف از جمله اعتقادی، معنوی و حتی دنیوی بود که تاریخ بشریت را به شکلی درست و به سوی روشنایی راهنمایی نمود.

فرمانده سپاه سلمان همچنین با پرداختن به سالروز عملیات والفجر ۸ و روز حفاظت اطلاعات در سپاه گفت: سالروز گرامیداشت حفاظت اطلاعات بهانه ای برای تقدیر از زحمات افرادی است که وظیفه صیانت از نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بر دوش دارد.

شفائی تصریح کرد: حفاظت از انقلاب و دستاوردهای آن با استناد به قانون اساسی بر دوش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گذاشته شده و از ابتدای پیدایش این نهاد مقدس بنای آن بر پایه تقوا بوده و تا به امروز هم توانسته رسالت خود را به شکل شایسته ای دنبال کند و هم پیش‌برندگی و پیش روندی در مباحث مختلف را میسر نماید.

وی افزود: این نهاد مقدس نیازمند مجموعه ای برای صیانت و حفاظت از خود دارد که از ضرورت بسیار ویژه ای برخوردار است؛ دشمنان قسم خورده انقلاب و سرویس های اطلاعاتی ویژه آنان، همواره در حال تلاش برای ضربه زدن به نهاد مقدس سپاه هستند و وظیفه صیانت از این نهاد بر دوش حفاظت اطلاعات سپاه می باشد.

فرمانده سپاه سلمان تاکید کرد: در دوران جنگ هشت ساله تحمیلی تمام ظرفیت جبهه کفر از شرق تا غرب عالم به میدان آمده بود تا مقابل حرکت انقلاب اسلامی ایستادگی کند؛ در چنین فضایی مجاهدان ما توانستند بر جبهه دشمن به پیروزی برسند.

شفائی در ادامه گفت: در جریان عملیات والفجر ۸ دشمن گمان این را نمی کرد که چنین عملیاتی از جانب ایران صورت بگیرد؛ آماده کردن زیرساخت و احداث راه طولانی برای پشتیبانی از نیروهای عملیات کننده به دور از چشمان دشمنان کار سختی بود که با رعایت حفاظت اطلاعت میسر شد.

وی افزود: رعایت حفاظت اطلاعات باعث شد تا جبهه دشمن نتواند با وجود امکانات پیشرفته خود متوجه تحرکات ایران بشود؛ آن چیزی که باعث شد عملیات والفجر ۸ به موفقیت برسد رعایت حفاظت اطلاعات از جانب تک تک نیروها بود.

شفائی تاکید کرد: امروز نیز شما شاهد بودید که در عملیات طوفان الاقصی که از جانب مجاهدین فلسطینی صورت گرفت عامل موفقیت آنان رعایت حفاظت اطلاعات و غافلگیری دشمن بود.

فرمانده سپاه سلمان تاکید کرد: رعایت مباحث مربوط به حفاظت اطلاعات تنها مربوط به دوران جنگ نمی شود و پیوسته باید از جانب ما مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد. امروز آن عزیزی که در نقطه صفر مرزی مستقر و خدمت می کند اگر به این مهم توجه کند مورد تهدید قرار نمی گیرد.

شفائی تاکید کرد: امروز به واسطه مجاهدت های فرزندان ملت ایران در عرصه های مختلف از جمله نیروی زمینی، هوافضا، دریا و ... شاهد صلابت و موفقیت کشور هستیم و ان شالله دشمن همچون گذشته در عرصه های مختلف مواجهه با انقلاب اسلامی ایران شکست خواهد خورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انتخابات پیش رو برای کشور ما بسیار با اهمیت است و برای انسجام، وحدت و امنیت ملی ایران بسیار تعیین کننده خواهد بود و از این رو همه ما باید نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشیم.

ارسال نظرات