رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هیرمند از افتتاح کارگاه صنایع‌دستی به مناسبت دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۹۵۷۸۴۲۵
|
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳

 به گزارش خبرگزاری بسیج زاهدان، مهدی پودینه واحد شانزدهم بهمن‌ماه اظهار کرد: در ادامه اجرای برنامه‌های چهل وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب‌اسلامی، با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر اعضای شورای اداری، کارگاه صنایع‌دستی این شهرستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هیرمند افزود: این کارگاه در زمینی به متراژ ۵۰ مترمربع و اعتبار یک میلیارد ریال با هدف ایجاد اشتغال و کسب و کار مشاغل کارگاهی برای ۱۱ نفر از صنعتگران به صورت مستقیم و غیرمستقیم در رشته‌های رو دوزی های سنتی، سوزن دوزی، خامه‌دوزی و البسه محلی که به صورت مستمر مشغول تولید هستند رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.


او ادامه داد: درآمدهای حاصل از فروش محصولات صنایع‌دستی منبع مناسبی برای تامین درآمد خانوارها با توجه به خشکسالی های اخیر منطقه است که ضرورت دارد در این خصوص از صنعتگران شهرستان در راستای رونق فعالیت، تولید و فروش محصولات توسط همه دستگاه‌ها و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت‌های ویژه‌ای انجام شود.


به گفته پودینه، در پایان مراسم امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولین دستگاه‌های اجرایی از بخش‌های مختلف این کارگاه بازدید و با صنعتگران گفت وگو کردند.

ارسال نظرات