خبرهای داغ:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه سینمای بعد از انقلاب را هنری متعهد معرفی کرد و گفت: انقلاب اسلامی نشان داد که هنر می‌تواند هم از نظر ساختار و هم از نظر محتوا، متعهد باشد.
کد خبر: ۹۵۷۸۹۱۵
|
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمانشاه، علی شعبانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه  در جمع خبرنگاران با اشاره به جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه پس از اکران ۱۸ فیلم جشنواره در دو سینمای آزادی و فرهنگ، اظهار کرد: سینما را در ایران باید به ۲ دوره قبل از انقلاب و بعد از انقلاب تقسیم کرد، فضای سینمای قبل از انقلاب با سینمایی که بعد از انقلاب داریم کاملا باهم متفاوت هستند.

وی سینمای بعد از انقلاب را هنری متعهد معرفی کرد و ادامه داد: انقلاب اسلامی نشان داد که هنر می‌تواند هم از نظر ساختار و هم از نظر محتوا، متعهد باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه امروز در سینمای ایران شاهد هنری پاک هستیم و می‌توانیم فرهنگ خود را از طریق آن به سایر جوامع نشان دهیم، عنوان کرد: امروز اگر ما به سینمای خود افتخار می‌کنیم به خاطر این است که اسطوره‌هایمان را نشان می‌دهد و بدون ترس و دل نگرانی‌هایی که در زمان قبل از انقلاب به‌خاطر ابتذال سینما وجود داشت، خانواده‌ها می‌توانند همراه فرزندانشان این فیلم‌ها را ببینند.  

وی به فضای مبتذل سینمای قبل از انقلاب هم اشاره و بیان کرد: متأسفانه شاهد آسیب‌ها و شکل‌گیری خرده فرهنگ‌هایی در جامعه هستیم که به یادگار مانده از فیلم فارسی‌های گذشته است و بسیاری از رفتارهایی که امروز به جامعه ضرر می‌زند و برخی از مفاهیمی که در حال رواج است، محصول این سینماست.

شعبانی در بخش دیگری از سخنانش به فیلم‌هایی که امسال در جشنواره فیلم فجر با موضوع دفاع مقدس به‌ویژه زندگی فرماندهان جنگ ساخته شده هم پرداخت و گفت: برخلاف تمام دنیا که مدام به‌دنبال ساخت اسطوره برای فیلم‌هایشان هستند، ما اسطوره هایی واقعی داریم که از زندگی آن‌ها فیلم می‌سازیم.

معاون استاندار کرمانشاه تصریح کرد: تمام فرماندهان ما در هشت سال دفاع مقدس اسطوره‌هایی هستند که می توانیم در مورد آن‌ها فیلم بسازیم که این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست.

ارسال نظرات
آخرین اخبار