خبرهای داغ:
نشست مدیریت بحران با هدف تأمین پایدار انرژی در روزهای سرد پیش رو با حضور مدیرعامل و مسئولین شرکت گاز و مدیران سایر دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۷۹۷۲۷
|
۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵

به گزارش  خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، جلسه کمیته مدیریت بحران با حضور مدیرعامل و اعضای کمیته بحران شرکت گاز استان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه، مدیر شرکت خطوط لوله نفت و مخابرات کرمانشاه و رئیس بهره‌برداری خطوط انتقال گاز استان در شامگاه 26 بهمن ماه در شرکت گاز استان کرمانشاه برگزار شد.

ناصر حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان در این نشست با اشاره به استقرار سامانه سرد و بارشی طی روزهای آتی و چالش احتمالی ناشی از آن، اظهار داشت: به منظور مدیریت مصرف گاز و تأمین پایدار انرژی در استان کرمانشاه، ضمن بازرسی و پایش  از تمامی ادارات و نهادهای دولتی  در راستای مدیریت مصرف جهت تأمین سوخت جایگزین صنایع و نیروگاها با  شرکت پخش فرآورده‌های نفتی  هماهنگی لازم نیز انجام شده است.

وی عنوان کرد: تمام خطوط 30 و 20 اینچ انتقال گاز و تمامی ایستگاه‌های CGS سطح استان به صورت مستمر و منظم درحال پایش است و با استفاده از ظرفیت گازبان‌ها تمام خطوط دیگر نیز در حال پایش هستند و آمادگی لازم برای پاسخگویی سریع به هر گونه مشکلی را داریم.

حسینی گفت: تمام رؤسای نواحی و نیروهای لازم، در ادارات گاز سطح استان مستقرند و به صورت شبانه‌روزی و مستمر تمامی ایستگاه‌های CGS را مورد پایش قرار می‌دهند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: همچنین 17 اکیپ اجرایی شامل بیل مکانیکی و تیم‌های جوشکاری، آماده هستند تا در صورت نیاز در کمترین زمان ممکن خدمت‌رسانی کنند.

وی افزود: به اندازه کافی تجهیزات پیش بینی شده اما باز هم جهت اطمینان بیشتر، از مدیریت بحران استانداری درخواست کرده‌ایم در صورت نیاز، تجهیزات و امکانات سایر دستگاه‌ها نیز به یاری ما بیایند تا انرژی پایدار مورد نیاز مردم به خوبی تأمین شود.

حسینی گفت: وضعیت شبکه گازرسانی استان در شرایط نرمال و مطلوب قرار دارد.

افشین یگانه مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز در این نشست ضمن تأکید بر همکاری تمام ادارات استان با شرکت گاز، از تمامی شرکت‌های خدمات رسان خواست در صورت نیاز با تمام امکانات و ظرفیت خود به شرکت گاز یاری برسانند. 

گفتنی است سایر مسئولین حاضر در این جلسه بر همکاری و همراهی با شرکت گاز و به اشتراک گذاشتن امکانات و تجهیزات خود تأکید کردند و مقرر شد شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نسبت به ادامه روند تهیه سوخت جایگزین اقدام کند و شرکت‌های خطوط لوله نفت و گاز در مراقبت، نگهداری و تعمیرات احتمالی خطوط، همکاری لازم را داشته باشند.

ارسال نظرات