خبرهای داغ:
به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز اتفاق افتاد؛

برگزاری اولین همایش ملی «علوم مهندسی محیط‌زیست در افق توسعه»

اولین همایش ملی «علوم مهندسی محیط‌زیست در افق توسعه» بهمن‌ماه به میزبانی دانشکدۀ مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران اهواز، در تالار اجتماعات شهید مطهری دانشکدۀ علوم، برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۷۹۸۷۳
|
۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۸
به گزارش خبرگزاری بسیج از خوزستان، در ابتدای این همایش دکتر تیشه‌زن، دبیر علمی این همایش از ارسال ۱۱۲ مقاله به دبیرخانه همایش ملی «علوم مهندسی محیط‌زیست در افق توسعه» خبر داد و گفت: از این تعداد ۸۷ مقاله پذیرفته شده است که به صورت شفاهی و پوستر ارائه می‌شود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت زیست‌محیطی کشور گفت: بسیاری از مشکلات این حوزه حاصل دخالت انسان است و در حال حاضر کشور ایران در جهان از جایگاه خوبی برخوردار نیست.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به ضرورت توجه به توسعۀ پایدار در برنامه‌های کشور، اظهار کرد: فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی و... باید به گونه‌ای دنبال شود که نسل آینده نیز بتواند از منابع کشور برخوردار باشد.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان نیز گفت: تبدیل شدن محیط‌زیست به چالشی کلی در کشور فرصتی را برای دانشگاهیان فراهم می‌کند تا این حوزه را به مسئله‌ای اجتماعی در راستای فرهنگ‌سازی تبدیل کنند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آیت عادلی‌نژاد، خاطرنشان کرد: تا زمانی که محیط‌زیست به دغدغه‌ای اجتماعی تبدیل نشود، راه برای خروج از این بحران‌ها تسهیل نخواهد شد و نقش دانشگاه در این زمینه بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: تبدیل شدن محیط‌زیست به چالشی کلی در کشور، فرصتی برای دانشگاهیان است تا این مسئله را به یک مسئله اجتماعی در راستای فرهنگ‌سازی تبدیل کنند.
در ادامه دکتر فلاح، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان نیز به ارائۀ توضیحاتی دربارۀ اهمیت توجه به مسائل زیست‌محیطی در روند صدور مجوزهای تاسیس اشاره کرد.
وی بر لزوم توجه به استفاده از صنایع سبز و منطبق بر محیط‌زیست تاکید و گفت: در حوزۀ خودروسازی استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان، گفت: در سال‌های اخیر مسیر سیاست‌گذاری در حوزۀ محیط زیست را به خوبی عملیاتی نکرده‌ایم.
گفتنی است این نشست با حضور شماری از مسئولان استان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، همراه بود.
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار