خبرهای داغ:
  رجحانی گفت: با استناد گزارش‌های ثبت شده از ۲۴ اسفند ماه سال گذشته تا ۲ فروردین ماه سال جاری، حدود ۹ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۹۵۸۷۱۲۶
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۴

قزوین_به گزارش بسیج، مهدی رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین در جلسه ستاد خدمات سفر کشور که به صورت برخط در تمامی استان ها برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از ستاد خدمات سفر قزوین با اشاره به افزایش تردد در ایام نوروز تصریح کرد: با استناد گزارش‌های ثبت شده از ۲۴ اسفند ماه سال گذشته تا ۲ فروردین ماه سال جاری، حدود ۹ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین به ثبت رسیده است.

وی افزود: قزوین جزو پرترددترین استان‌های کشور است و تقریباً دومین استان از نظر میزان تردد هستیم، علی‌رغم افزایش ۱۷ درصدی تردد کل استان نسبت به سال گذشته، ۱۷ درصد کاهش فوتی ناشی از تصادفات جاده‌ای داشتیم و تاکنون ۵ نفر تعداد فوتی در حوادث جاده‌ای در استان ثبت شده است، در همین مدت ۱۰ درصد کاهش تصادفات خسارتی را شاهد بوده ایم.

رجحانی بیان کرد: با توجه به بررسی سنوات گذشته ۳۰ نقطه پر حادثه در استان شناسایی شده و پلیس و همچنین گروه‌های جهادی همیار پلیس در این نقاط پرحادثه مستقر شده اند، با حضور موثر گروه های جهادی مردمی و رفع نواقص برخی نقاط حادثه خیز در ۳ سال پیاپی میزان تصادفات کاهشی بوده است.

وی یادآور شد: همچنین میزان بازدیدکنندگان از مراکز فرهنگی و بناهای تاریخی استان ۱۸۵ هزار و ۲۸۲ نفر برآورد شده است که این روند افزایشی است و تا پایان تعطیلات شاهد حضور تعداد بیشتری از هموطنان در مراکز گردشگری استان خواهیم بود.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها