توقف ۵مورد تغییرکاربری‌ غیرمجاز در لرستان

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی لرستان از شناسایی و توقف ۵مورد تغییرکاربری‌ غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان خرم‌آباد خبر داد.
کد خبر: ۹۵۸۷۱۸۳
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، سرهنگ مسلم مویدی امروز سوم فروردین ماه اظهار کرد: در گشت‌زنی یگان حفاظت اراضی کشاورزی خرم‌آباد در روز جمعه سوم فروردین ماه ۱۴۰۳، پنج مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی سراب چنگایی، گیلوران علیا و گیلوران سفلی شهرستان خرم‌آباد شناسایی و با دستور مقام قضایی کشیک نسبت به صدور اخطار توقف عملیات و دیوارنویسی اقدام شد.

 

وی حفظ کاربری اراضی را عامل تأمین کننده امنیت غذایی کشور دانست و از مسئولان استانی و شهرستان‌ها مرتبط با حوزه امور زمین خواست در حراست از این اراضی تلاش کنند و با جهاد کشاورزی همکاری کنند.

 

 فرمانده یگان حفاظت امور اراضی لرستان بیان کرد: یکی از مهمترین وظایف یگان حفاظت امور اراضی پیشگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی است که توسط اکیپ‌های گشت ۱۳۱، کارشناسان پهنه و اداره امور اراضی به طور مستمر مورد پایش و نظارت قرار می‌گیرد و اگر موردی مشاهده شود علاوه بر توقف عملیات و ابلاغ اخطاریه به متخلفان ضمن تشکیل پرونده تخلف به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

 

مویدی بابیان اینکه بی‌شک مشارکت و نظارت همگانی، بهترین و موثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی کشور است، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی مراتب را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (تلفن ۱۳۱) یا مراجعه به واحدهای کشیک مستقر در این مدیریت و مدیریت‌ امور اراضی استان اطلاع دهند.

ارسال نظرات