رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۱۴ برنامه فرهنگی، هنری و قرآنی به مناسبت نوروز ۱۴۰۳ و استقبال از مسافران و گردشگران در بهارگاه ورودی این شهرستان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۵۸۷۲۵۲
|
۰۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳

رحمان ریگی در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج در ایرانشهر اظهار کرد: هدف از اجرای این برنامه‌ها ایجاد شور و نشاط اجتماعی و رفع خستگی مسافران نوروزی است که با توجه به تقارن نوروز امسال با ماه مبارک رمضان تلاش شده تا برنامه‌های قرآنی و متناسب با این ماه نیز در این کمپ نوروزی اجرا شود.

وی افزود: نصب سیاه چادر و پهن کردن سفره افطار ساده، برپایی چادر نماز، ایجاد غرفه فروش محصولات صنایع‌دستی، مجموعه نوروزگاه هلال احمر، خدمات فنی جاده‌ای و اورژانس و پویش همدلی چشم به راهیم از جمله برنامه‌های ستاد خدمات سفر ایرانشهر است که در ایام نوروز انجام شده و همه اعضای ستاد به خدمت‌رسانی به مسافرین نوروزی خواهند پرداخت.

دبیر ستاد خدمات سفر ایرانشهر ادامه داد: در اولین روز نوروز نیز مراسم استقبال از مسافران نوروزی با حضور اعضای ستاد انجام شد و در چهار نقطه سیاه چادرهایی نصب شد تا ضمن راهنمایی گردشگران، نسبت به معرفی صنایع دستی شهرستان نیز اقدام و با توجه به اینکه ایرانشهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی معرفی شده است در خصوص معرفی این هنر زنان بلوچ نیز توضیحات لازم ارائه می‌شود.

ارسال نظرات