مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان چهارمحال و بختیاری از شروع عملیات فرهنگی برای معرفی دانش آموز شهید ظفر خالدی بعنوان شهید شاخص سال کشور خبرداد .
کد خبر: ۹۵۸۷۳۹۶
|
۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۲

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ سرهنگ پاسدار کرم نظری سرمازه در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک سال نو و ماه ضیافت الهی، گفت: به توفیق الهی و پیگیری های بعمل آمده همکاران ما در ستاد سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام، دانش آموز شهید ظفر خالدی یکی از نوجوان ترین شهدای 8 سال دفاع مقدس به همراه شهیدان مرضیه حدیدچی و صالح العاروری بعنوان شهدای شاخص سال ۱۴۰۳ در حوزه های دفاع مقدس، بین الملل و بانوان معرفی شدند.

وی افزود: برای تکریم و بزرگداشت آن شهیدان عزیز بویژه شهید خالدی، دبیرخانه ای به منظور معرفی و برگزاری برنامه های فرهنگی و ... در سطح سپاه استان، نواحی، حوزه ها و واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی تشکیل می شود.

نظری خاطرنشان کرد: عملیات فرهنگی برای معرفی دانش آموز شهید ظفر خالدی در سطح استان چهارمحال و بختیاری شروع شده و علاقه مندان می توانند آثار  و ایده های خود را در زمینه تولید محتوای فرهنگی هنری به آیدیbarfarazeaseman@ ارسال نمایند.

گفتنی است؛ شهید ظفر خالدی، یکی از خردسال‌ترین شهدای کشور، روز ۲۳ خرداد ۱۳۶۱ در منطقه عملیاتی شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

ظفر خالدی، دوم مرداد ۱۳۴۹ در روستای «تنگ کلوره» لردگان(خانمیرزا) به دنیا آمد و در حالی که دانش‌آموز کلاس اول راهنمایی بود، داوطلبانه از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. او اصرار بسیاری برای دیدار امام خمینی (ره) داشت تا اینکه به همراه پدرش راهی تهران شد و در آنجا پس از سه روز به همراه کاروانی از تهران در حالی که ۱۱ سال سن بیشتر نداشت موفق به دیدارحضرت امام(ره)شد.

ظفر خالدی سرانجام در سال ۱۳۶۱ به جبهه اعزام شد. در عملیات رمضان، همراه برادرش «خدارحم» جانانه ایستادند و فردای عملیات هیچ‌کس آنها را ندید و پس از ۱۰ سال، وقتی پیکر ظفر به همراه برادرش خدارحم خالدی، در کانالی در منطقه عملیاتی رمضان پیدا شد، که در آغوش یکدیگر به شهادت رسیده بودند.

شایان ذکر است؛ تولید فیلم سینمایی «آندو» به کارگردانی «مرتضی رحیمی»، نویسندگی «مرتضی رحیمی» و «سید مهدی سجادپور» و تهیه‌کنندگی «علیرضا سبط احمدی» پیرامون زندگی شهید ظفر خالدی از هفته دفاع مقدس سال گذشته شروع شده است.

ارسال نظرات