امام جمعه ایلام با بیان اینکه لازم است نیروهای متخصص برای توسعه اقتصادی استان برنامه‌ریزی کنند، گفت: مشاغل خانگی و صنایع دستی استان زمینه ساز توسعه اقتصادی است.
کد خبر: ۹۵۸۷۸۱۸
|
۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۸

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام‌والمسلمین الله‌نور کریمی‌تبار نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه، روز سه‌شنبه ۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ در دیدار با حسن بهرام نیا استاندار ایلام با تبریک میلاد کریم اهل‌بیت‌ (ع) و ماه مبارک رمضان گفت: امسال بهار طبیعت و بهار قرآن با بارش رحمت الهی همراه بود و این بارش الهی موجب امید و نشاط در جامعه شده است.

وی با عنوان این مطلب که بر اساس آیات قرآن کریم و روایات اسلامی همراه با هر سختی آسانی و‌ گشایش است و این سنت الهی است، افزود: زیرساخت‌های لازم در جمهوری اسلامی برقرار شده است و امروز شاهد به ثمر نشستن این زیرساخت‌ها هستیم.

امام‌جمعه ایلام در ادامه با اشاره به نام‌گذاری شعار سال توسط مقام معظم‌رهبری، ادامه داد: مقام معظم‌رهبری چندین سال بر اقتصاد تاکید دارند و انتظار می‌رود که در استان نیز برای تحقق شعار سال تلاش کرد.

وی با عنوان این مطلب که لازم است نیروهای متخصص و خوش‌فکر در استان برنامه‌ریزی کنند که چگونه از ظرفیت‌های استان برای توسعه اقتصادی استان بهره‌مند شویم، خاطرنشان کرد: در این راستا مشاغل خانگی و صنایع دستی در استان، زمینه‌ساز توسعه اقتصادی است و جای کار در استان وجود دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کریمی‌تبار با اشاره به این‌که یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی، توجه به همین مشاغل خانگی است، تاکید کرد: زمینه این کار در استان فراوان بوده و پیشینه صنایع دستی در استان وجود دارد و باید به آن توجه کافی شود.

وی با تاکید بر فرهنگ‌سازی در حوزه کسب و کار و تولید صنایع دستی در خانوارها، تصریح کرد: برای جهش تولید لازم است از ظرفیت فنی و حرفه‌ای در جهت آموزش صنایع دستی و مشاغل خانگی برای تحقق شعار سال در استان استفاده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید بر دایر کردن نمایشگاه صنایع دستی در کشور عراق و معرفی صنایع دستی و محصولات استان به سایر کشور‌ها، گفت: شناخت این توانمندی‌ها و ایجاد بستر و تسهیل در بالفعل کردن این ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و ارائه تسهیلات از جمله وظایف و کارکردهای دولت است که باید این حوزه در استان مورد توجه قرار گیرد.

وی با تقدیر از زحمات استاندار و مجموعه استانداری در سال گذشته و اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف، ابراز امیدواری کرد که استان ایلام به عنوان یک استان پیشرو در حوزه تحقق جهش تولید مطرح شود.

 

ارسال نظرات