اکیپ‌های گشت برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی فعال هستند

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی لرستان گفت: فعالیت اکیپ‌های گشت تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان همچنان ادامه دارد.
کد خبر: ۹۵۸۸۲۰۲
|
۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، سرهنگ مسلم مویدی امروز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: از ابتدای فروردین‌ماه بیش از ۷۵ مورد گشت توسط کارشناسان یگان حفاظت امور اراضی صورت‌گرفته و این بازدیدها به‌صورت مستمر ادامه دارد.

 

وی افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف امور اراضی پیشگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی است که توسط اکیپ‌های گشت ۱۳۱، کارشناسان پهنه و اداره امور اراضی به طور مستمر مورد پایش و نظارت قرار می‌گیرد و اگر موردی مشاهده شود علاوه بر توقف عملیات و ابلاغ اخطاریه به متخلفان ضمن تشکیل پرونده تخلف به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

 

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی لرستان، یادآور شد: مهم‌ترین رکن استقرار و فعالیت سامانه ۱۳۱ تأمین بستر لازم و تسهیل شرایط برای افزایش نظارت و مشارکت مردم پیرامون حفاظت از عرصه‌های کشاورزی است و از همه آحاد جامعه خواستار مشارکت و همکاری در حفظ عرصه‌های کشاورزی با اعلام هرگونه گزارش تخلف در این زمینه از طریق سامانه ۱۳۱ و یا ثبت از طریق سامانه cms.laoi.ir شدند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار