تولیت آستان قدس رضوی در مراسم احیاء شب نوزدهم که ویژه ناشنوایان در حرم مطهر رضوی برگزار شد، وقایع غزه را امتحان بزرگ انسانیت دانست و گفت: تنها انسان‎ها در غزه جان نمی‌بازند، انسانیت و وجدان بشری در غزه قربانی شده است.
کد خبر: ۹۵۸۸۴۷۶
|
۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۶

به گزارش خبرگزاری بسیج استان خراسان رضوی از مشهد، حجت الاسلام احمد مروی در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان که ویژه ناشنوایان در رواق مطهر حضرت زهرا(س) حرم مطهر امام رضا(ع) برپا شد؛ توجه به هم نوعان و دیگر بندگان خداوند را از امور مورد تأکید اسلام و از ارزشمندترین اعمال در شبهای قدر دانست و اظهار کرد: در جنایات غزه انسانیت و وجدان بشری قربانی شده و مرگ سکوت بر تمام قدرتهای عالم و سازمانهای بین المللی حاکم شده است، در شب‏های قدر برای مسلمانان مظلوم و بیدفاع غزه که به شکلی وحشیانه و کم نظیر در تاریخ به خاک و خون کشیده می‏شوند، دعا کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تمامی تکالیف شرعی که پروردگار متعال بر دوش بندگان قرار داده، جلوه‌ای از محبت و لطف خداوند و ابزار و وسایل قرب الهی هستند، اظهار کرد: خداوند به سبب علاقه به مخلوقات خود، قرب با بندگانش را می‌خواهد؛ خداوند بندگان و مخلوقات خود را بر اساس محبت خلق کرده، محبت الهی اساس هستی و یکی از نتایج آن، سریان عشق در عالم است.

حجت الاسلام مروی نخستین اثر گناه را ظلم انسان به خود دانست و در خصوص آثار و نشانه‌های حقیقی محبت خدا، توضیح داد: مهمترین اثر محبت حقیقی نسبت به پروردگار متعال، اطاعت از فرامین خداوند، دوری از حرام‌های الهی و مقدم دانستن خداوند بر همه‌ی محبوب‌های دیگر است؛ پیروى از فرامین الهی از آثار بارز و روشن دوست داشتن خداوند و تضمین کننده سعادت دنیا و آخرت انسان است.

وی با تأکید بر اینکه رمز قرارگیری در دایره محبت الهی، اطاعت خداوند است؛ شب قدر را شب آمرزش، استغفار و توبه خواند و ابراز کرد: خداوند باب توبه را برای تمامی گناهکاران باز گذاشته و همواره بندگان را به توبه و بازگشت دعوت کرده و از آنها خواسته هیچگاه از رحمت او ناامید نباشند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: استغفار یک دعا و درخواست آمرزش گناهان است؛ اگر انسان در شب قدر به همین یک دعا موفق شود، دیگر دعاها نیز مستجاب خواهد شد.

حجت الاسلام مروی امیرالمومنین علی (ع) را پس از پیامبر(ص) مصداق اتم و اکمل محبت نسبت به خداوند دانست و گفت: چیزی جز محبت خدا در دل علی(ع) نبود و در تمام شئون زندگی تنها کسب رضایت الهی را دنبال میکرد؛ از زندگی حضرت علی(ع) درس میگیریم به چیزی جز رضای خداوند نیاندیشیم و در حد توان و استعدادمان برای کسب رضای الهی تلاش کنیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها