خبرهای داغ:

برپایی محافل انس با قرآن در حاشیه نمایشگاه کرمانشاه

مدیرکل اوقاف و‌ امور خیریه استان کرمانشاه، گفت: در نمایشگاه معنوی علوم قرآن و عترت، محفل انس با قرآن و نماز جماعت برپا خواهد شد و همه‌ برنامه‌هایی که هر دستگاه و تشکلی به فراخور وسعت عملی که دارد انجام می‌دهد، چیزی جز انجام وظیفه نیست.
کد خبر: ۹۵۹۰۵۲۲
|
۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، حجت‌الاسلام محمد صالحی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان به طور معمول برنامه‌های مختلف و متعدد فرهنگی و اقدامات خوبی در این عرصه صورت می‌گیرد و این ماه، ماه مبارک از دیگر ماه‌های سال فعال‌تر هستیم.

مدیرکل اوقاف و‌ امورخیریه استان کرمانشاه، عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان افراد در بعد شخصی نسبت به بحث‌های معنوی مانند قرائت قرآن و نسبت به اعمال عبادی مقید‌تر هستند و عملکردشان در این ماه بهتر از دیگر ماه‌ها بوده و معنویت خاصی در زندگیشان جاری می‌شود.

صالحی گفت: در بعد فرهنگی و اجتماعی طبیعی است که یکسری فعالیت‌ها و اقدامات توسط دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و انقلابی باید انجام شود و هر دستگاهی با تناسب با وظیفه‌ و توانایی که دارد اقدامات خاصی را انجام می‌دهند که خدا را شکر در این ایام برنامه‌های خوبی صورت گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری نمایشگاه علوم قرآن و عترت خاطرنشان کرد: در سطح استان کرمانشاه حدود دو سال است که در ماه مبارک رمضان به برکت قرآن کریم یک نشاط معنوی بسیار خوبی در قالب نمایشگاه علوم قرآن و عترت برپا می‌شود.

وی افزود: برپایی نمایشگاه علوم قرآن و عترت است که معمولاً در دهه‌ آخر ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، امسال نیز با استقبال خوب دستگاه‌های دولتی، فرهنگی، تشکل‌های مردمی، اصحاب رسانه و همه نهادهای انقلابی دست به دست هم دادند و یک فضای مفرح معنوی برای عموم مردم به وجود آوردند.

صالحی گفت: در نمایشگاه غرفه‌های متنوع انتشاراتی‌ها، تلاوت قرآن کریم، برگزاری کلاس‌های آموزشی در رابطه با بحث عفاف و حجاب و مسائلی که رنگ و بوی قرآن بدهد در این نمایشگاه برپا است.

وی افزود: همشهریان عزیز می‌توانند حضور یک یا چند ساعته در این نمایشگاه داشته و در کنار و پناه قرآن وقت بگذرانند و بهره و استفاده کافی را از این فضا ببرند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: در این نمایشگاه معنوی محفل انس با قرآن و نماز جماعت برپا خواهد شد و همه‌ برنامه‌های که هر دستگاه و تشکلی به فراخور وسعت عملی که دارد چیزی جز انجام وظیفه نیست و این‌ها همه و همه ذره‌ای از برکات دریای بیکران قرآن برای مردم کرمانشاه است.

برپایی نمایشگاه قرآن فرصتی آشنایی با کتاب خداست 

حسن موحد با اشاره به دومین سال برپایی این نمایشگاه در استان کرمانشاه، اظهار داشت: به لطف خداوند جمعی از فعالان قرآنی برای دومین سال در نمایشگاه گردهم آمده‌اند و در واقع این دفتری که تحت عنوان نمایشگاه علوم قرآن و عترت در استان کرمانشاه برگزار شده است.

وی با نگاه به این که نمایشگاه فرصتی ویژه برای شهروندان کرمانشاهی است، افزود: برپایی نمایشگاه علوم قرآن و عترت فرصتی برای علاقه‌مندان و محبین به قرآن است که در آن حضور پیدا کنند و با فعالیت‌های قرآنی این کتاب انسان ساز و الهی آشنا شوند.

مسئول آستان مقدس سیده فاطمه (س) با اشاره به نقش‌آفرینی فعالان قرآنی، خاطرنشان کرد: کسانی که در عرصه فعالیت‌های قرآنی ‌می‌توانند نقش‌آفرینی داشته باشند، باید تجربیات خود را به دیگران منتقل کنند و در مقابل علاقه‌مندان به زندگی قرآنی و آموزش‌های قرآنی نیز از تجربیات و آموزه‌های اساتید این عرصه استفاده کنند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار