امدادرسانی هلال‌احمر زنجان به ۱۱ نفر در حوادث شبانه روز گذشته

زنجان-مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: تیم های عملیاتی هلال احمر استان در شبانه روز گذشته به ۱۱ نفر از هموطنان در حوادث امدادرسانی کرده اند.
کد خبر: ۹۵۹۱۰۳۱
|
۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۳

امدادرسانی هلال‌احمر زنجان به ۱۱ نفر در حوادث شبانه روز گذشته

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛ حکمت اله‌هاشمی ضمن تبریک عید سعید فطر در جمع خبرنگاران افزود: ساعت ۲:۴۱ بامداد سه شنبه گزارش واژگونی خودروی ساینا توسط اورژانس  جهت امدادرسانی به ندای امداد اطلاع داده شد.

 

وی یادآوری کرد: ۲ تیم عملیاتی با آمبولانس و ست نجات هیدرولیک از پایگاه امداد و نجات جاده ای صنعتکار شهرستان ابهر برای امدادرسانی اعزام شدند.

 

هاشمی ادامه داد:  این تصادف در کیلومتر ۱۰۵ لاین شمالی آزادراه زنجان-قزوین  چهار مصدوم برجا گذاشته بود.

 

وی افزود: تیم های عملیاتی  اقدام به انجام کمک های اولیه برای مصدومان کردند و ۲ نفر از مصدومان توسط هلال احمر و ۲ نفر دیگر نیز توسط اورژانس به بیمارستان الغدیر ابهر منتقل شدند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: این عملیات ساعت ۴:۲۱ بامداد پایان یافت.

 

هاشمی به امدادرسانی ۶ نفر گرفتار در برف و کولاک اشاره کرد و اظهارداشت:  امدادرسانی برای این هموطنان توسط مردم به ندای امداد در ساعت ۲۲:۱۰ سه شنبه شب  اطلاع داده شد.

 

وی ادامه داد: این تعداد در کیلومتر ۲۶ جاده چورزق به ماسوله در مسیر روستای گندم آباد   گرفتار  این شرایط جوی شده بودند که تیم کوهستان با امدادرسانی آنها را به منطقه امنی منتقل کردند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت:  پایان عملیات امدادرسانی در ساعت ۱:۵۱ بامداد چهارشنبه بود.

 

هاشمی از وقوع تصادف زنجیره‌ای ۱۴ خودرو در لاین شمالی کیلومتر ۳۰  آزادراه زنجان-قزوین خبر داد و یادآوری کرد:  این حادثه ساعت ۲۲:۲۹ دقیقه توسط اورژانس به ندای امداد جهت‌ امدادرسانی اطلاع داده شد.

 

وی خاطرنشان کرد:  ۲ تیم عملیاتی از پایگاه امداد و نجات جاده ای شمالغرب همراه با آمبولانس و ست هیدرولیک نجات اعزام شدند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت:  در این حادثه تیم عملیاتی اقدام به پانسمان مصدومان که دچار ترومای قفسه سینه و دست و پا  شده بودند کرد و یک نفر نیز  سرپایی مداوا شد.

 

هاشمی افزود: ۲ نفر از مصدومان حادثه توسط هلال احمر به مراکز درمانی منتقل و در مسیر تحویل اورژانس شد.

 

وی اضافه کرد: این حادثه ۱۲ مصدوم داشت که عملیات امدادرسانی در ساعت ۲:۲۵ بامداد پایان یافت.

 

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در حوادث و سوانح برای دریافت خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند.

 

 

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار