به مناسبت روز قشر بسیج هنرمندان؛

هنرمندان و شاعران آیینی در دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی با معظم له دیدار و گفتگو کردند.  

به همت سازمان بسیج هنرمندان استان قم و بمناسبت هفته هنر جمعی از هنرمندان و شاعران آیینی روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور در دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی با معظم له دیدار و گفتگو کردند.  
کد خبر: ۹۵۹۱۱۰۳
|
۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۹

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج؛ به همت سازمان بسیج هنرمندان استان قم و بمناسبت هفته هنر جمعی از هنرمندان و شاعران آیینی روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور در دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی با معظم له دیدار و گفتگو کردند.  
در ابتدای جلسه آقایان مجاهدی, شرافت, علوی و خورشیدی با موضوعات ماه مبارک رمضان, امام زمان ارواحنا فداه و غزه شعر خوانی داشتند.

آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار بیان داشتند: شما نعمت خاصی دارید و این نعمت نه ارزان است نه همگانی!

ایشان بیان داشتند: خیلی ها علاقه دارند شعر بگویند، اما این نعمت به هر کسی داده نمی شود، این جمال یوسفی است، این هنر است، این فضل الهی است، این به درس خواندن و اینها نیست و اگر این نعمت هست، در برابر هر نعمت، مسئولیتی هم هست.

​​​ایشان بیان داشتند: هنر مایه مقبولیتِ معقول هاست؛ این هنر هنرمند، معقول را مقبول می کند و اگر کلامی را با نثر و شعر بگوید و یا با آهنگ خوب بخواند یا با خط خوب بنویسد، آن معقول را مقبول می کند، صرف اینکه حرف، معقول است و همگان به دل بگیرند و اثر کند، اینگونه نیست، حرف خوبی که کنار معقولیت خود، مقبولیت را دارد، اگر آهنگ خوبی به نام هنر، اگر شعر خوبی به نام هنر، خط خوبی به نام هنر این معقول را همراهی بکند، این می شود دلپذیر!

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار