فرماندار شهرستان مهران؛

۳۰۰۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران تقاطع‌های غیرهمسطح مهران پرداخت شد

فرماندار شهرستان مهران گفت: در دولت سیزدهم مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران تونل‌ها، مسیرهای مشخص شده و تقاطع‌های غیرهمسطح در مسیر شهرستان مهران پرداخت شده است‌.
کد خبر: ۹۵۹۱۱۱۸
|
۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۲

به گزارش خبرگزاری بسیج، عباس شفیعی فرماندار مهران، گفت: مردم ایلام از زمان روی کار آمدن دولت مردمی سیزدهم شاهد تلاش ها و مجاهدت های صادقانه بهرام نیا، استاندار ایلام در عرصه های مختلف عمرانی و اقتصادی و اجتماعی بوده اند و نمونه اعلای این تلاش ها را می توان در پیگیری برنامه های عمرانی مربوط به محورهای مواصلاتی ایلام _ مهران و برگزاری با شکوه مراسم پیاده روی ایام اربعین مشاهده کرد.

وی افزود: اجرا و تکمیل پروژه های راه سازی از جمله تونل بزرگ مهدی آباد، تونل دوم حوزه مهران، پل رانشی تا سه‌راهی چم آب، ازسه راهی چم آب تا تخت خان، ازدوربین بانروشان تا سه راهی جندالله به‌طول ۱۵ کیلومتر و ... که در دولت قبل پیشرفت ۳۰ درصدی داشته و مطالبات پیمانکاران آنها نیز باقی مانده بود.

فرماندار مهران یادآور شد: دولت سیزدهم در زمینه های گوناگون از جمله، سامانه گرمسیری کیلومتر ۵۶ تا سد آل اسحاق به طول ۱۰ کیلومتر، از پارکینگ اربعین تا ورودی شهر مهران به طول ۵ کیلومتر، از پل زائر تا میدان اربعین به طول ۱۲ کیلومتر و مطالبات پیمانکاران برای تونل‌ها و مسیرهای اعلام شده تقاطع‌های غیر همسطح، به استثنای مبالغ پرداختی صورت وضعیت‌ها، مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران را پرداخت کرده است.

وی اظهار داشت: روکش ۱۰۰ کیلومتر آسفالت پارکینگ اربعین و الحاق ۳۰ هکتار به آن بدون هیچگونه امکاناتی و تبدیل آن به بزرگترین پارکینگ بامتوسط امکانات رفاهی، احداث برج های نوری، محصورسازی، زیرسازی و بیس، آسفالت، احداث نمازخانه و ۹۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در پایانه های مرزی، پارکینگ ها و مسیر منتهی به مهران، تنها گوشه ای از هزاران خدمت استاندار ایلام به مردم شریف ایلام است.

وی گفت: انتقال آب پایدار، انتقال خط جمع آوری فاضلاب پایانه و مواکب، احداث پست برق، راه های پدافندی سردخانه ها، گازرسانی به پاسگاه ها و مواکب، شبانه روزی کردن تردد زائران با اقدامات دیپلماسی، تکمیل ساختمان مانیتورینگ با پیشرفت فیزیکی ۴۰درصدی، پل روگذر ورودی مهران و.... از جمله اقدامات و عملکرد دولت سیزدهم برای خدمت رسانی به مردم ایلام هستند که نمی‌توان آن ها را نادیده گرفت.

شفیعی در خصوص سامانه گرمسیری اظهار کرد: از زمان سفر رئیسی به استان، مبلغ ۲۹۰۰ میلیارد تومان برای شروع مجدد فعالیت این سامانه که در سال ۹۷ کاملا تعطیل شده بود، اختصاص یافت. هم‌چنین باتلاش شبانه روزی بهرام نیا و تیم همکارانشان آب به پشت سد کنجانچم رسید و درحال حاضر با ۴۰ میلیون مترمکعب آبگیری در حال انجام است و فاز اول آن در آینده‌ای نزدیک آماده بهر‌ه‌برداری‌ است و خط انتقال پائین دست سد نیز با جدیت درحال انجام است.

وی تامین ۱۰۰ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن، کلنگ زنی سد گدارخوش در صالح آباد، توسعه میدان نفتی آذر با ۲۰ حلقه چاه، شروع به‌کار میدان نفتی چنگوله،

آماده کردن سامانه گرمسیری برای بهره برداری فاز اول و رایزنی های مقتدرانه خارجی با استانداران همسایه کشور عراق برای تسهیل در تردد زائران و پیگیری برای فعال کردن بازارچه های مرزی استان هلاله، چیلات، چنگوله و مهران معرفی و بیان کرد: حضور مستمر در مرز مهران و پیگیری مجدانه امور اربعین، اخذ تفاهمنامه پارک های پروپیلن، احداث یک پست موقت برق و کلنگ زنی پست دوم برق مهران باظرفیت ۱۳۲ مگاوات تامین برق پایدار در مهران و آبرسانی به مناطق عشایری در ارتفاعات کانی سخت از خدمات ماندگار این دولت هستند.

شفیعی در خصوص دیگر اقدامات جهادی دولت سیزدهم در ارتباط با شهرستان مهران ابراز کرد: احداث زمین چمن شهر مهران، احداث ۷ چمن مصنوعی در روستاهای شهرستان، تجهیز مساجد، حسینیه ها به امکانات سرمایشی و صدور گذرنامه زیارتی در مرز مهران، از جمله اقداماتی هستند که مردم مهران قدردان آن ها هستند.

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار