استاندار آذربایجان شرقی:

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خط شکن بوده است

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای کشور، نماد اقتدار و افتخار است و در هر نقطه ای که این مجموعه حضور یافته، خط شکن بوده است.
کد خبر: ۹۵۹۱۱۷۴
|
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، مالک رحمتی در جلسه قرارگاه خاتم الانبیا در بیت امام جمعه تبریز، افزود: موسسه عاشورا نیز جزو پیشرانان قرارگاه خاتم الانبیا می باشد و با پروژه هایی که در آذربایجان شرقی و سایر استان ها انجام داده، موجب عزت و افتخار استان است.

وی به برخی پروژه های مهم موسسه عاشورا در آذربایجان شرقی اشاره و بیان کرد: پروژه راه کلاله-جلفا و همچنین انتقال آب ارس به دشت های تبریز و شبستر حیاتی بوده و در اولویت کار مدیریت استان قرار دارد.

رحمتی با تاکید بر اینکه انتقال آب ارس اولویت اول استان است، ادامه داد: پروژه انتقال آب ارس 135 کیلومتر است که 25 کیلومتر آن از قبل کار شده و 110 کیلومتر لوله گذاری نیاز دارد که این موضوع مطالبه مردمی است و از طریق دولت نیز در حال پیگیری هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده امیدواریم پروژه 29 کیلومتری آزاد راه هشترود- مراغه به عنوان دیگر طرح در دست اجرای موسسه عاشورا در استان به زودی افتتاح شود.

رحمتی در ادامه درباره پیشرفت خط دوم مترو تبریز نیز گفت: برای اینکه عملیات اجرایی مترو شتاب بگیرد، استفاده از اوراق قرضه به ارزش یک هزار و 400 میلیارد تومان و همچنین بودجه حاصل از فاینانس چین را در دستور کار قرار داده ایم و در این راستا تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت.

وی تاکید کرد: در سایه همکاری و تعامل با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به پروژه های آذربایجان شرقی شتاب خواهیم بخشید و انتظار استان این است تا پروژه ها سرعت بگیرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار