امام جمعه موقت قزوین؛

خواستار انتقام سخت از موضع قدرت هستیم

خواستار انتقام سخت از موضع قدرت هستیم
  حجت الاسلام خضری گفت: وقتی انتقام را مطالبه می کنیم مواظب باشیم از موضع ذلت صحبت نکنیم، امروز جبهه مقاومت در موضع قدرت است، آن انتقام سختی را که مقام معظم رهبری فرمودند، به زودی محقق خواهد شد.
کد خبر: ۹۵۹۱۲۷۸
|
۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۵

قزوین_ به گزارش بسیج، حجت الاسلام سیدمهدی خضری در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین اظهار کرد: در سالی که مقام معظم رهبری به مشارکت مردم در تولید توصیه کردند و کلید حل مشکلات اقتصادی را حضور مردم در صحنه تولید برشمردند، ما متوجه می شویم که هر جا از جمله انقلاب، دوران دفاع مقدس و کرونا مردم حضور داشتند، ما موفق بودیم.

وی، خانه را پایه شهر اسلامی برشمرد که کار و تولید در آن جریان دارد و اضافه کرد: خانه مولد خانه ای است که محل نشاط است، یعنی همان جا که تولید صورت می گیرد همانجا نشاط هم وجود دارد، البته پارک ها و مراکز تفریحی را نمی خواهیم نفی کنیم اما می خواهیم بگویم که کار در خانه همان تفریح است، خانه مولد تنها محل خواب نیست، مسکن و محل آرامش است، بین خواب و آرامش، خیلی ها می خوابند اما آرامش ندارند، خانه اسلام خانه آرامش است، خانه خوابیدن نیست.

امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه در مدرنیته، شهرها مصرف کننده شدند و حتی روستاها را هم مصرف کننده کردند، چرا که پیش از اینها روستاها به شهرها نان و بسیاری از محصولات را می فرستادند اما الان این کار برعکس شده، تاکید کرد: یعنی ما الگوی مصرفی را از غرب گرفتیم و حتی به روستاها هم نشر دادیم و در ای راه همه مصرف گرا شدند.

وی خاطرنشان کرد: در خانه مولد، بچه ها در فضای تولید تربیت می شوند اما در خانه مدرنیته بچه در محیط مصرف تربیت می شوند و اصل بر مصرف گذاشته شده، در خانه مولد، بچه نظاره گر تولید است و بچه ها در آغوش مادر تربیت می شوند، اما در خانه مصرف و مدرنیته مادر از بچه ها جدا می شود و به مهدکودک فرستاده می شود، نتیجه ای که به دست می آید عدد بالایی از بچه ها دچار اضطراب، افسردگی و اختلالات روانی می شوند، چون از مادر جدا هستند اما در خانه مولد بچه ها مسوولایت پذیر و جهادی تربیت می شوند چون کار می کنند.

حجت الاسلام خضری با اشاره به اینکه در خانه مولد نشاط وجود دارد اما در خانه مصرف‌گرا چون بچه ها کم هستند، بچه افسرده می‌شود، افزود: امروز اگر خانه های ما مولد بودند دیگر احتیاجی به ایجاد بازیگاه ها و مراکز این چنینی از سوی شهرداری ها که با میلیارد ها تومان ساخته می شد، نداشتیم، الان هم داریم هزینه می کنیم در حالی که مسیر را اشتباه طی می کنیم، رشد جمعیت در خانه مولد اتفاق می افتد، شما نمی توانید خانه مدرنیته را ارایه دهید بعد بگویید جمعیت باید زیاد شود.

وی با بیان اینکه در خانه مولد احساس رضایت، آرامش و اعتماد به نفس وجود دارد و بچه ها کنار مادرشان به تولید می پردازند، تصریح کرد: در خانه مصرف گرا مادر همیشه احساس گناه دارد و می گوید بچه ام تنها مانده و نمی داند چکار کند.

امام جمعه موقت قزوین تاکید کرد: در فرهنگ اسلامی، براساس دارایی افراد وسایل مورد نیاز خود را می خرند نه براساس اعتبار و آینده، اما امروز مشاهده می کنیم که همه زندگی ها زیر قسط و قرض رفته زیرا زندگی ها براین اساس پایه گذاری می شود.

وی یادآور شد: در زندگی های مصرف گرا همیشه نارضایتی وجود دارد و این مساله به هیچ دولتی هم مربوط نمی شود، گفت: در چنین زندگی هایی همه زیر قسط و قرض می روند و به همین جهت معتقدیم که بایستی الگوها تغییر پیدا کند و باید به سمت الگوهای اسلام ناب بازگردیم، البته این بدان معنی نیست که در خانه هایمان گوسفند نگهداری کنیم، ما امروز خانواده هایی داریم که تولیدات نرم افزاری دارند و در یک روز حقوق یک ماه را در می آورند ، این به معنای آن نیست که به زندگی های ۱۰۰ سال پیش بازگردیم، در خانه مولد، زنان هم در اقتصاد سهم دارند.

حجت الاسلام خضری ادامه داد: امروز و در شهرسازی های جدید باید به سمت خانه های یک طبقه برویم. رشد عقل معاش در خانه های مولد وجود دارد و کسی که کار تولیدی می کند، عقلش هم رشد پیدا می کند، امروز ۸۰ درصد تولیدات در برخی از کشورهای شرق آسیا در منازل انجام می شود، این مساله در کشوری مانند چین بسیار نمایان است، به طور میانگین ۲۴ درصد تولید در کشورهای جهان در خانه ها انجام می شود اما این عدد در کشور ما به پنج درصد می رسد.

امام جمعه قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز مقابله با جبهه شیاطین عالم، با اولیای خداست، تصریح کرد: امروز زنان دلیر غزه ایستاده اند و اگر اینها نبودند بدانید که غزه شکست خورده بود، زنان به حماس گفتند که شما زیر زمین باشید و عملیاتتان را انجام بدهید و برگردید به جایگاه خودتان، روی زمین با ما زنان، ۷۰ درصد شهدای غزه زنان و کودکان هستند.

وی تاکید کرد: امروز زنان غزه از مادران، همسران و فرزندان شهید الگو گرفتند و در وسط میدان شیاطین عالم همچنان ایستاده اند. ما این روزها منتظر یک سیلی هستیم، بعد از آنکه سردار ما را زدند، این در حالی است که دشمن در وضعیت بسیار اسفباری قرار دارد، وضعیت جبهه مقاومت شبیه وضعیت خطبه نهج البلاغه است که فرمود (سوگند به خدا، گردابى براى آنان به وجود آورم كه جز من كسى نتواند آن را چاره سازد، آنها كه در آن غرق شوند، هرگز نتوانند بيرون آيند، و آنان كه بگريزند، خيال بازگشت نكنند) امروز جبهه مقاومت، رژیم صهیونیستی را در گردابی انداخته که نمی داند چکار کند، هیچ کدام از طرح هایش هم به نتیجه نرسیده، و ضربه مبنایی هم نتوانسته به حماس بزند.

امام جمعه موقت قزوین یادآور شد: امروز رژیم غاصب در معرکه ای افتاده که قدرت خروج از آن را ندارد، این عزت اسلام و جمهوری اسلامی است، لذا وقتی انتقام را مطالبه می کنیم مواظب باشیم از موضع ذلت صحبت نکنیم، امروز جبهه مقاومت در موضع قدرت است، انشالله شاهد خواهیم بود که سیلی را خواهند خورد و آن انتقام سختی را که مقام معظم رهبری فرمودند، به زودی محقق خواهد شد.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار