بقاع متبرکه قطب گردشگری مهمانان نوروزی در ماه مبارک رمضان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: بقاع متبرکه استان در ایام تعطیلات نوروزی محفل نورانی گردشگرانی از سراسر کشور بود.
کد خبر: ۹۵۹۲۲۴۰
|
۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از یاسوج، حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی در تشریح گزارش طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی در جمع خبرنگاران، با اشاره به انتخاب با بصیرت مقام معظم رهبری در انتخاب شعار سال، افزود: : "جهش تولید با مشارکت مردم " شعار با بصیرت و هوشمندانه مقام معظم رهبری با تاکید بر مشارکت مردم در تمام امور ملی است و بدون شک امری کاملا استوار بر اعتماد ملی و مشارکت مردم در سرنوشت خود می باشد .
وی با اشاره به موفقیت عملیات «وعده صادق» جمهوری اسلامی ایران علیه اشغالگران صهیونیست در عمق اراضی اشغالی اذعان داشت : حملات گسترده موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اهدافی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی اقدامی مشروع، قانونی و مطابق با قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد بوده که موج اقتدار ملی و غرور ایرانی را در جامعه راه انداخت و بر خود لازم میدانیم از همه عزیزان خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مراتب تقدیر را داشته باشیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه ضمن تقدیر از تمام دست اندرکاران برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی بقاع متبرکه در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در میزبانی از مسافران نوروزی و زائران بقاع متبرکه اذعان داشت : در این ایام تعداد 37 بقعه در سراسر استان مجری طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی بودند که از این تعداد 14 بقعه مراسم تحویل سال نو را با حضور بیش از 3500 نفر از مسافران و زائران عزیز اجرا نمودند.
حجت الاسلام عباس نصیر الاسلامی بیان کرد: در این ایام با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و نوروز 1403 بیش از 35 هزار نفر در زائر سراهای بقاع متبرکه اسکان داده شد که این آما در سطح کشور جزء 10 استان برتر کشور محسوب می گردد و همچنین در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی جهت میزبانی از مسافران و زائران نوروزی تعداد 13 مبلغ از قم و 9 مبلغ بومی به این اماکن اعزام و بیش از 10 بقعه در سراسر استان نماز جماعت را در هر سه وعده برگزار نمودند .
وی افزود : در این ایام تعداد 12 بقعه متبرکه در استان کهگیلویه و بویراحمد میزبان برگزاری مراسم ترتیل خوانی و جزخوانی روزانه در ایام ماه مبارک رمضان بودند که از استقبال خوبی برخوردار شد.
حجت الاسلام نصیرالاسلامی گرامیداشت مناسبت های مختلف ماه مبارک رمضان را از جمله برنامه های بقاع متبرکه عنوان کرد و تشریح نمود : در این ایام همزمان با ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام 12 بقعه اقدام به برگزاری جشن میلاد نمود و برنامه های فرهنگی و مسابقات قرآنی در این بقاع برگزار شد .
ایشان یادآور شدند : همچنین در همین راستا به مناسبت لیالی قدر تعداد 18 بقعه نیز اقدام به احیای این شب های عزیز نمودند که مورد استقبال خوبی در بین زائران داشته است .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد برگزاری خیمه های معرفت را معرفی نامه و تاثیر گزارترین ابزار تبلیغی دینی در اجتماع دانست و خاطر نشان کرد : 14 بقعه در استان اقدام به برگزاری خیمه معرفت با برنامه ها و غرفه هایی در رده های سنی مختلف نمودکه به تولید محتواهای فرهنگی و مذهبی مشغول بودند .
حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی درپایان بیان داشت : با شروع نوروز 1403 و تقارن مبارک آن با ماه پرخیر و برکت رمضان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با اجرای طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی میزبان بیش از 160 هزار مسافر و زائر در بقاع متبرکه سراسر استان بوده که با رشد چشمگیر نسبت به سال گذشته بدون شک جزء 10 استان برتر در کشور قرار گرفتیم و امیدواریم که در انتقال فرایض دینی در ین ایام موفق عملکرده باشیم.

بقاع متبرکه قطب گردشگری مهمانان نوروزی در ماه مبارک رمضانبقاع متبرکه قطب گردشگری مهمانان نوروزی در ماه مبارک رمضانبقاع متبرکه قطب گردشگری مهمانان نوروزی در ماه مبارک رمضانبقاع متبرکه قطب گردشگری مهمانان نوروزی در ماه مبارک رمضانبقاع متبرکه قطب گردشگری مهمانان نوروزی در ماه مبارک رمضانبقاع متبرکه قطب گردشگری مهمانان نوروزی در ماه مبارک رمضان

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار