خبرهای داغ:

هیچ چیزی برای امروز ما حیاتی تر از وحدت نیست/عملیات وعده صادق از قدرت ایران رونمایی کرد

هیچ چیزی برای امروز ما حیاتی تر از وحدت نیست/عملیات وعده صادق از قدرت ایران رونمایی کرد
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: این عملیات از قدرت ایران رونمایی کرد و هیمنه پوشالی رژیم را در هم شکست و ما را به یک منطقه جدید و عالم جدیدی وارد کرد.
کد خبر: ۹۵۹۲۶۴۹
|
۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۹

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خطیب جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۳۱ فروردین) که در دانشگاه تهران برگزار شد، به عملیات وعده صادق اشاره کرد و گفت: این عملیات، یک طوفان الاقصی ایرانی بود چنانچه کاری که رزمندگان فلسطینی انجام دادند یک طوفان الاقصی فلسطینی بود.

­خطیب جمعه تهران افزود: این عملیات از منظر تاثیر بر روی مردم، یک فتح المبین و گاهی نیز بزرگتر و حساس‌تر بود.

وی گفت: این عملیات از منظری دیگر، یک عملیات ترکیبی و چندوجهی که در یک ضلع آن تحقق سنت الهی بود و همچنین نصرتی که محصول ناله‌هایی در ماه رمضان و شب‌های قدر بود و از منظر دیگر ناشی از هدایت‌های کلانی که در طی سه دهه مقام معظم رهبری داشتند و مطالبه‌ای برای پاسخ به شرارت‌های رژیم صهیونیستی در منطقه بود.

حاج علی اکبری همچنین پیوند علم و صنعت، هماهنگی در قوای سه گانه، دولت و نیرو‌های مسلح در اجرای این عملیات، داشتن اراده‌ای پولادین برای کاری تمیز و کم نقص در نیروی هوا فضای سپاه، انعکاس و پوشش رسانه‌ای خوب بویژه در رسانه ملی، داشتن هماهنگی و حمایت فعال در جبهه مقاومت از سوی کشور‌های لبنان، عراق، سوریه و یمن که حاصل آن، محاسبات رژیم صهیونیستی را بهم ریخت و قدرت ایران و افزایش سطح بازدارندگی کشورمان را به رخ دشمن کشید را از دیگر ارکان این عملیات بزرگ دانست و گفت: این عملیات در واقع عملیات ملت ایران بود.

وی با بیان اینکه این عملیات درواقع عملیات و جهاد ملت بود گفت: این ملت ما بودند که عمل کردند. در واقع این خط شکنی و این بازدارندگی محصول ۴۰ سال ایستادگی پای آرمان‌های انقلاب و پای فشردن بر سر آرمان‌های قدس شریف بود.

خطیب جمعه تهران افزود: این کار، کار جهاد مردم ایران اسلامی بود.

حاج علی اکبری اضافه کرد: این عملیات از قدرت ایران رونمایی کرد و هیمنه پوشالی رژیم را در هم شکست و ما را به یک منطقه جدید و عالم جدیدی وارد کرد.

وی افزود: وحدت و یکپارچگی، دشمنان ما را ناراحت کرده است لذا این مهم، از کابوس موشک‌ها برای دشمنان ناراحت‌کننده‌تر است. هیچ چیزی برای امروز ما حیاتی‌تر از وحدت نیست. باید این اتحاد را در همه سطوح حفظ کنیم.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: اگر دشمن وارد ماجراجویی جدید شود، طوری سیلی خواهد خورد که اصلاً قابل مقایسه با این عملیات نخواهد بود.

حاج علی اکبری همچنین در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران، به مسئله مسئولیت اجتماعی پرداخت که مهمترین اصل را در این مسئولیت، اصل سلامت و امنیت اجتماعی دانست و گفت: خداوند برای زیست جمعی انسان‌ها نام امنیت آفرین خود یعنی سلام را برگزید.

وی افزود: برای تحقق سلامت و امنیت اجتماعی ۴ تضمین ارائه شده است؛ اول تضمین ایمانی و اعتقادی است. در نگاه خداوند حق الناس بر حق الله مقدم است لذا در قیامت مواجهه حق با مسئله حقوق مردم بسیار سختگیرانه است.

خطیب جمعه تهران دومین تضمین برای تحقق سلامت و امنیت اجتماعی را ضمانت وجدانی دانست و گفت: انسان‌ها با همین سرمایه است که در تمام مدت عمر برای جلب منفعت و دفع ضرر از خودشان تلاش می‌کنند.

حاج علی اکبری همچنین در ادامه سخنان خود به برنامه‌هایی که در ماه رمضان انجام شد نیز اشاره کرد و افزود: برنامه محفل نشان داد که می‌توان با ابتکار و ظرفیت‌شناسی، میلیون‌ها انسان را پای یک برنامه دینی و قرآنی نشاند.

وی افزود: چهلمین روز درگذشت عالم مجاهد آیت‌الله امامی‌کاشانی فرصتی برای قدرشناسی این عامل است که بیش از ۴۰ سال در نماز جمعه تهران خدمت کردند و بیشترین خطبه‌ها را خواندند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: به سلحشوران ارتش و همه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران روز ارتش را تبریک می‌گوئیم و تبریک مضاعف به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران عرض می‌کنیم.

وی همچنین از تیم فرنگی و آزاد کشتی که پرچم ایران را برافراشته کردند، تشکر کرد.

حاج علی اکبری با اشاره به جاری شدن سیل در برخی مناطق جنوبی، اضافه کرد: بارش‌های اخیر در برخی مناطق جنوبی کشور خسارت‌هایی را به بار آورد، لذا لازم است از اقدام به موقع و فوری ستاد بحران و شخص وزیر تشکر کنیم. از مسؤولان توقع داریم که با بررسی دقیق‌تر و آینده‌نگری از خسارت‌های بارش در این مناطق برای روز‌های آتی کاسته شود.

خطیب نماز جمعه افزود: مسؤولان بررسی کنند که کجاهاست که مردم احساس نارضایتی دارند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار