خبرهای داغ:
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک؛

  کشف و ضبط بیش از ۱۵۰ کیلوگرم از انواع فراورده های خام دامی غیر قابل مصرف در آبیک

 

کشف و ضبط بیش از ۱۵۰ کیلوگرم از انواع فراورده های خام دامی غیر قابل مصرف در آبیک
صفرچی گفت: بیش از ۱۵۰ کیلوگرم از انواع فراورده های خام دامی بی هویت، تاریخ منقضی، غیر بهداشتی و ماهیان حرام گوشت (کوسه ماهی) کشف و ضبط شد.
کد خبر: ۹۵۹۸۵۸۱
|
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۷

قزوین_ دکتر رضا صفرچی در گفتگو با بسیج بیان کرد: طی بازدید روز گذشته از مراکز عرضه فراورده های خام دامی و خودروهای حامل این فراورده ها در شهر آبیک با حضور کارشناسان و ریاست اداره دامپزشکی بیش از ۱۵۰ کیلوگرم از انواع فراورده های خام دامی بی هویت، تاریخ منقضی، غیر بهداشتی و ماهیان حرام گوشت (کوسه ماهی) کشف و ضبط شد.

دکتر رضا صفرچی تصریح کرد: از یک مرکز عرضه پروتئینی شهر آبیک مقادیری کوسه ماهی که از دسته ماهیان حرام گوشت می باشد و به صورت بی هویت و غیر بهداشتی نگهداری و عرضه می شد کشف و ضبط همچنین انواعی از فراورده های خام دامی شامل بوقلمون، اردک، میگو، مرغ که فاقد استانداردهای لازم جهت عرضه بودند توسط تیم بازرسی این اداره کشف و از چرخه مصرف خارج شد.

دکتر صفرچی به عموم مردم توصیه کرد: در زمان خرید فراورده های منشاء دامی مهمترین مسئله، خرید از مراکز مجاز عرضه فراورده های خام دامی می باشد که تحت نظارت اداره دامپزشکی فعالیت می نمایند و توجه به لیبل الصاق شده بر روی محصولات که آرم سازمان دامپزشکی، کد ivc و همچنین دقت به تاریخ تولید و انقضای محصول از دیگر نکاتی است که شهروندان در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: کلیه فراورده های خام دامی باید در داخل یخچال نگهداری و عرضه شوند و شهروندان از خرید گوشت، مرغ، و تخم مرغ و ... که خارج از یخچال نگهداری و عرضه می گردد خودداری کرده و در صورت مشاهده تخلف مراتب را از طریق شماره تلفن ۴ رقمی ۱۵۱۲ با دامپزشکی در میان بگذارند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار