خبرهای داغ:
دبیر جامعه مبلغین تهران؛

تمام حقیقت ما منبعث از ولایت می باشد/آیت‌الله رئیسی، شهید جماهیر است

تمام حقیقت ما منبعث از ولایت می باشد/آیت‌الله رئیسی، شهید جماهیر است
حجت الاسلام ادیب یزدی عنوان کرد: تمام حقیقت ما منبعث از ولایت است و شهید آیت الله رئیسی حقیقت ولایت را دریافت و مهم‌ترین ویژگی ایشان ولایت مداریشان بود.
کد خبر: ۹۶۰۵۵۳۵
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۴

قزوین_ به گزارش بسیج، آئین یادبود و گرامیداشت خادم‌الرضا(ع)، رئیس جمهور شهید آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان با حضور حجت‌الاسلام مرتضی اديب یزدی، حجت‌الاسلام حاج آقا حسینی امام جمعه محمدیه، فرماندار البرز، مسوولان شهری و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهر محمدیه برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام ادیب یزدی دبیر جامعه مبلغین تهران گفت: انسان‌ها باید وقتشان را صرف حقایق تاریخی و دریافت پیام‌هایی که در وقایع تاریخی خدای تعالی، پیامبر اکرم (ص) و معصومین (ع) که استوانه‌های عالم خلقت هستند، برای ما فرستاده‌اند، نمایند؛ همان گونه که امام عزیز پیام‌های تاریخ را فرا گرفتند و آن را درک نمودند.

حجت الاسلام ادیب یزدی افزود: مهمترین حادثه نظامی زمان پیامبر اکرم قطعاً جنگ احد است به قدری این واقعه نظامی مسئله‌دار است که ریشه‌های جنگ کربلا، جمل، نهروان و صفین را در جنگ احد باید جستجو کرد و خوش به سعادت کسانی که مسئله‌های تاریخی را بررسی می‌کنند؛ زیرا پیامبر اکرم (ص) توصیه کرده‌اند "کسی که تاریخ را برای مومن بیان کند گویا او را زنده کرده است."

دبیر جامعه مبلغین تهران اظهار کرد: مقام معظم رهبری یک تاریخ دان کم نظیرند و تسلط عجیبی به تاریخ دارند که به خوبی در آثار قلمی و در بیانات ایشان مشهود می‌باشد و در طی این مدت کشور را به خوبی و با درایت اداره نموده‌اند که گویا امام راحل در قالب شخصیت بی‌نظیر دیگری حی و زنده است.

وی ادامه داد: مسائل و مشکلات دوران رهبری مقام معظم رهبری حتی از زمان امام راحل هم بیشتر می‌باشد اما ایشان در کمال فراست، درایت، توکل و اخلاصی که دارند کشور را در شرایط ویژه و خاصی به گونه‌ای اداره می‌کنند که دنیا در مقابل عزت و عظمت انقلاب تمکین کرده است.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های شهید آیت الله رئیسی بیان کرد: ایشان فقط شهید جمهور نبود، بلکه شهید جماهیر است چون بعد از شهادت ایشان بسیاری از کشورها از جمله پاکستان، ترکیه، عراق و حتی کشور هند که ۸ الی ۹ درصد آن بیشتر مسلمان نیستند عزای عمومی اعلام نمودند.

حجت الاسلام ادیب یزدی ادامه داد: شهید جماهیر؛ فاضل، باسواد، خوش مشرب، کاربلد و تا جایی که قانون اجازه می‌داد هر کاری که از دستشان برمی‌آمد برای حل مشکلات مردم انجام می‌داد.

وی افزود: تمام حقیقت ما منبعث از ولایت است و شهید آیت الله رئیسی حقیقت ولایت را دریافت و الزامات شرعی و عقلی ایشان را ملزم کرد که مسیری جز تبعیت از ولایت فقیه نیست و مهم‌ترین ویژگی ایشان ولایت مداریشان بود و با وجود مناصب متعددی که داشتند در تمام دوران مسئولیت خود روش و مشی طلبگی خود را حفظ نموده و فریفته ظواهر و مقام‌های دنیوی نشدند و در طی این ۳۳ ماه خدمت در منصب ریاست جمهوری ۷۰ هزار کیلومتر را برای حل مشکلات مردم طی نموده و تا آخر پاک و ساده زیستند.

وی در پایان ابراز کرد: ارزش‌های الهی نباید کمرنگ شود و به مرور ایام مشی و روش خود را عوض کنیم؛ زیرا اهداف و روش پیامبر (ص) و معصومین ( ع) مشخص و عیان است و کسانی که می‌خواهند عهده‌دار منصب ریاست جمهوری نه تنها در این دوره بلکه در تمامی دوره‌ها شوند باید ملاک و معیارشان خدمت به مردم باشد و مشی و روش شهید آیت الله رئیسی را در پیش گرفته و به پست و مقام‌ها غره و فریفته نشوند؛ زیرا مردم ما قدردان کسانی هستند که خادم واقعی مردم باشند.

 

انتهای پیام/۱۰۰۴

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار