مشکلات حوزه ازدواج و جمعیت پیش از اینکه یک معضل اجتماعی باشد یک آسیب فرهنگی است

نماینده ولی فقیه در مازندران: متولیان امر خود باید به افزایش جمعیت عامل باشند و کمک کنند، رتبه مازندران در بحث جمعیت نگران‌کننده است
کد خبر: ۹۶۰۵۵۵۲
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۲

به گزارش خبرگزاری بسیج مازنمدران، همایش وصال شیرین و آئین تجلیل از زوج‌های موفق، خادمان و فعالان حوزه ازدواج برگزار شد.

محمدی لائینی "نماینده ولی فقیه در مازندران" در این همایش بیان داشت: همه ما قبول داریم که مشکلات حوزه ازدواج، نرخ زاد و ولد و مسئله جمعیت پیش از اینکه یک معضل اجتماعی باشد یک آسیب فرهنگی است.

وی افزود: لازم است کارهای فرهنگی صورت پذیرد، البته مشکلات معیشتی هم تاحدودی موثر است اما می‌بینیم که در استان‌های کم‌برخوردارتر از مازندران اوضاع مسئله ازدواج و جمعیت بهتر است، بحث مسئله اقتصاد جزء است.

لائینی اظهار کرد: کارشناسان و مسئولان برای پیری جمعیت در آینده نه چندان دور کشور زنگ‌های هشدار را به صدا درآوردند پس باید این مسئله را جدی بگیریم. برخوردها در این زمینه می‌تواند هم ایجابی و هم سلبی باشد، بحث سقط جنین، آمار بالای سزارین، مصرف بی‌رویه سموم کشاورزی، عدم نظارت بر واردات در اقلام دارویی و کشاورزی، و... وجود دارد که برای جلوگیری از آنها نیاز به انجام اقدامات سلبی است.در بخش ایجابی نیز درنظر گرفتن مشوق‌های لازم در عمل، نه حرف لازم است، مثلا در حوزه وام ازدواج به قول‌ها عمل نمی‌شود، پیگیری اینها مربوط به ورزش و جوانان می‌شود. باید امتیازاتی برای متاهلین و کسانی که چند فرزند دارند درنظر گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: متولیان امر خود باید به افزایش جمعیت عامل باشند و کمک کنند، رتبه مازندران در بحث جمعیت نگران‌کننده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار