تکریم و بزرگداشت مفاخر در دولت سیزدهم مورد توجه قرار داده شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه گرامیداشت مفاخر و بزرگان یکی از موضوعات مهمی است که در دولت سیزدهم مورد توجه قرار داده شد افزود: بزرگداشت حجت‌الاسلام «سیدشکرالله طاهری» دهه نخست تیرماه سال جاری در استان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۶۰۵۶۷۴
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، اعظم روانشاد  امروز در جلسه هماهنگی برگزاری بزرگداشت عالم ربانی «سید شکرالله طاهری» بیان کرد: گرامیداشت مفاخر و بزرگان یکی از موضوعات مهمی که در دولت سیزدهم و در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی در دستور کار قرار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داده شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه این استان مفاخر و شخصیت‌های برجسته دینی، علمی و فرهنگی بسیاری دارد، افزود: بسیاری از فرهیختگان، مفاخر و مشاهیر این دیار، تأثیر قابل توجهی بر فرهنگ ایران داشته و دارند و در این زمینه وظیفه داریم الگوسازی درست انجام دهیم چراکه نسل جدید به شدت نیازمند امید و دیدن الگوهای ارزشمند و تاثیرگذار هستند.

 

روانشاد با اشاره به برخی از ویژگی‌های شخصیتی حجت‌الاسلام «سیدشکرالله طاهری» گفت: این روحانی متقی و ساده‌زیست عمر با برکت خود را به تعلیم و تبلیغ علوم دینی پرداخت و با پیگیری مسائل و مشکلات مردم و ارتباط صمیمانه با اقشار مختلف چهره‌ای مردمی و شناخته شده بود.

 

وی هدف از برگزاری این بزرگداشت را معرفی شخصیت‌ و زندگی‌نامه این عالم وارسته برای نسل جوان و الگوپذیری آحاد جامعه عنوان کرد و افزود: این برنامه در دهه نخست تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 

روانشاد بر همکاری دستگاه‌های اجرایی استان برای هرچه بهتر برگزار شدن این بزرگداشت تاکید کرد و افزود: یک عنوان کتاب و یک مستند از زندگی سیدشکرالله طاهری نیز آماده شده است که در این مراسم رونمایی خواهند شد.

 

انتهای پیام

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار