خبرهای داغ:
استاندار گلستان:

گلستان در آستانه یک جهش بزرگ به سمت پیشرفت و آبادانی قرار دارد

علی محمد زنگانه گفت: این استان در آستانه یک جهش بزرگ به سمت پیشرفت و آبادانی قرار دارد.
کد خبر: ۹۶۰۹۶۳۱
|
۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۴

گلستان در آستانه یک جهش بزرگ به سمت پیشرفت و آبادانی قرار دارد

به گزارش خبرگزاری بسیج از گلستان؛علی محمد زنگانه استاندار گلستان در افتتاحیه پروژه‌های آبرسانی شهر کلاله اظهار کرد: استان گلستان در آستانه یک جهش بزرگ به سمت پیشرفت و آبادانی قرار دارد و با اقداماتی که انجام شده بخش زیادی از عقب ماندگی‌های زیرساختی آن جبران خواهد شد.

وی افزود: در ۳۳ ماه خدمت دولت سیزدهم و با حمایت‌های شخص رئیس جمهور شهید، حدود هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان در حوزه آب و فاضلاب و دو هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان در حوزه آب منطقه‌ای هزینه شد.

استاندار گلستان گفت: برای تأمین آب شرب مردم و خارج کردن استان از تک منبعی، از شیرین سازی آب دریا برای کمبود آب در غرب و مرکز استان بهره گرفتیم.

وی یادآور شد: برای شرق استان نیز بهره برداری از پروژه محوری و راهبردی سد نرماب در دستور کار قرار گرفت که آب شرب ۵۳۵ هزار نفر از مردم این منطقه را به کمک جمع آوری آب‌های سطحی تأمین کنیم.

وی افزود: در دولت سیزدهم و ۳۳ ماه خدمت شهید جمهور بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق شد و در دور دوم سفر هم مجموعاً نزدیک به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مصوب شد که باید تلاش کنیم مانند دور اول تخصیص صددرصدی بگیریم تا برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی را کم کنیم.

وی بیان کرد: مهندسی مجدد چاه‌های موجود و بهبود دبی خروجی آنها به عنوان برنامه میان مدت در دستور کار قرار گرفت و امروز بیش از ۵۴۰ چاه از بیش از ۷۰۰ چاه استان مهندسی مجدد شد که یک کار جهادی بزرگ است.

زنگانه اظهار کرد: در دومین اقدام، حفر بیش از ۱۰۰ چاه جدید در نقاط مختلف استان در دستور کار قرار گرفت که وقتی تجهیز و وارد مدار شد، تنش آبی شدید بسیاری از شهرهای ما را کاهش داد.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار